a

Akbank ‘En İyi Dış Ticaret Bankası’ Seçildi

Akbank ‘En İyi Dış Ticaret Bankası’ Seçildi
0

BEĞENDİM

Uluslararası bir yayın grubu olan Euromoney tarafından bir ödül töreni düzenlendi. ‘Dış Ticaretin Finansmanı Müşteri Araştırması’ adı verilen çalışma çerçevesinde Akbank bir kez daha adını duyurmayı başardı. ‘Türkiye’nin En İyi Dış Ticaret Bankası’ seçildiği açıklandı.

Dünyanın önde gelen finans gruplarının bir araya gelmesiyle oluşturulan Euromoney grubunun değerlendirmeleriyle Akbank adını dış ticaret alanında yaptığı çalışmalarla da duyurmayı başardı. Global anlamda yürütülen araştırma sonucunda Akbank için 7 bin 319 adet geçerli oy kullanıldı. Bu araştırmanın sonucuna göre verilen ödülün, dış ticaretin finansmanı ve ihracatı desteklemek için geliştirdiği pek çok yeni ürün ve hizmetler karşılığında verildiği ifade edildi.

Türkiye ekonomisinin istikrarlı şekilde büyümesi ve ülkeye giren dövizlerin ana kaynağı ile ihracatı desteklemeyi amaçlayan Akbank’ın bu konuda yaptığı çalışmaların başarılı sonuçlar verdiği belirtildi. Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil konu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Açıklamalarında ‘İhracat, ekonomimizin yapı taşlarından biri olduğu için bu süreci son derece önemsiyoruz. Reel ekonomiye katkı sağlamak için Akbank tarafından destek veriyoruz. İzlenen doğru politikalar çerçevesinde ihracatımızın 180 milyar doları aşarak adeta rekor kırdığını söyleyebiliriz. Dış ticaret finansmanı konusunda yeni ürün ve hizmetlerimizle her zaman müşterilerimizin yanındayız. Hayatlarını kolaylaştırmak için elimizden geleni yapıyoruz.’ dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.