a

Doğuş Oto, Yapı Kredi ile Kredi Görüşmelerini İptal Etti

Doğuş Oto, Yapı Kredi ile Kredi Görüşmelerini İptal Etti
0

BEĞENDİM

Doğuş Oto, Yapı Kredi ile kredi görüşmeleri yapıyordu ancak iptal etti. Doğuş Otomotiv, bankalarla TüvTürk için yaptığı 70 ay vadeli 750 milyon liralık kredi görüşmelerini iptal ettiğini belirtti.

Şirket yaptığı açıklamada vazgeçme nedenini açıkladı. Karar nedeni, otomotiv sektörünün salgın hastalık süreci etkilerinin, beklenenin üzerinde canlı olmasından kaynaklandığı olarak dile getirildi.

Açıklamada, “18.03.2020 ve 20.07.2020 tarihli Özel Durum Açıklamalarımızda; Yapı Kredi Bankası liderliğinde oluşturulacak konsorsiyum bankalarından, 70 ay vadeli 750 milyon TL tutarında kredi sağlanması için Yapı Kredi Bankası ile yetki anlaşması (mandate letter) imzalandığı belirtilmişti.

Yapı Kredi Bankası ile imzalanan yetki anlaşmasının (mandate letter) süresi 09.09.2020 tarihinde sona ermiş olup, otomotiv sektörünün pandemi süreci sonrasında beklentilerin üzerinde canlanması, şirketimizin söz konusu projeye endeksli bir nakit ihtiyacının bulunmaması ve Türkiye distribütörlüğünü yaptığımız firmalarca sağlanan finansal olanakların beklenen düzeyde gerçekleşmesi dikkate alınarak anlaşma yenilenmemiştir.” dendi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.