a

İş Bankası Blockchain Teknolojisine Dahil Oldu

İş Bankası Blockchain Teknolojisine Dahil Oldu
0

BEĞENDİM

Türkiye İş Bankası, Blockchain teknolojisi ile dış ticarette ödeme garantisi veren ilk Türk bankası oldu. Blockchain teknolojisi ile pilot dış ticaret finansman gerçekleştiren ve bu teknoloji ile beraber ilk ödeme garantisi veren banka, Marco Polo platformunun sağladığı Dağıtık Defter Teknolojisi ile dış ticaret işlemlerini daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde halledecek.

Blockchain ile Dış Ticarette Kolay ve Güvenli Dönem

Uluslararası ticaret söz konusu olduğu zaman güvenlik, hız, operasyonel verimlilik gibi konularda devrim niteliğinde çözümler üreten firma hakkında İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek şu açıklamalarda bulundu;

“İş Bankası olarak teknoloji alanında imza attığımız ilklerle müşterilerimizin finansman ihtiyaçlarına yenilikçi çözümler sunuyoruz. Şimdi de blockchain teknolojisi ile ilkini gerçekleştirdiğimiz bu pilot işlemle, dış ticaret finansmanında verinin eşleşmesine dayalı, güvenilir ve daha kolay bir dönemi başlatıyoruz.”

“Dünyanın hızla gelişen yeni teknolojik oluşumlarında yer alarak ve blockchain teknolojisi üzerinden uluslararası ticaretin ve tedarik zincirlerinin finansmanına yönelik ürünler geliştirerek müşterilerimize yepyeni deneyimler sunmayı hedefliyoruz. Dünyanın en geniş blockchain ağına sahip R3’e üye olan ilk Türk Bankası olarak, bu defa blockchain teknolojisi ile Türkiye’de pilot çalışmasını gerçekleştirdiğimiz ödeme garantisi işleminde de ilk Banka olma gururunu taşıyoruz.”

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.