İş Bankası Uzman Yardımcısı Alımı Yapacak!

İş Bankası Uzman Yardımcısı Alımı Yapacak!

Türkiye İş Bankası tarafından yayımlanan iş ilanına göre “Uzman Yardımcısı” pozisyonu için yeni takım arkadaşları aranıyor.

Uzman Yardımcısı pozisyonunda bulunacak personellerin Genel Müdürlük departmanı ile Kurumsal şubelerde görevlendirileceği de belirtildi. Ek olarak bu personeller Management Trainee olarak da yetiştirilecekler.

Uzman Yardımcısı Görev ve Sorumlulukları

Banka içerisinde Uzman Yardımcısı unvanına sahip olan kişiler, Genel Müdürlükte iş birimleri içerisinde uzman olarak ya da kurumsal şubelerde portföy yöneticisi olarak çalışmaktadır. Bu kişiler, “Yönetici Adayı” olarak yetiştirilmektedir. İş Bankası tarafından yetiştirilen her bir Uzman Yardımcısı, Genel Müdürlükte iş süreçlerinin geliştirilmesine ve yürütülmesine katkı sağlamaktadır. Bununla birlikte pazarlama, ürün yönetimi, satış, insan kaynakları, proje yönetimi, iletişim faaliyetleri, sermaye piyasaları, risk yönetimi, hazine, ödeme sistemleri, dijital bankacılık ve proje finansmanı gibi birçok farklı alanda çalışma ve uzmanlaşma fırsatına sahip olmaktadır.

İş Bankası Uzman Yardımcısı Başvuru Koşulları

Banka tarafından yayımlanan personel alımı için başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki kriterlere uyum sağlaması gerekmektedir:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Üniversitelerin ilgili lisans bölümlerinden 4 yıllık mezun olmak (28.02.2022 tarihi itibariyle mezun olacak kişiler de başvuru yapabilmektedir)
 • 01.02.2022 tarihiyle birlikte 30 yaşını doldurmamış olmak
 • Çok iyi derecede İngilizce, Almanca ya da Fransızca dil bilgisine sahip olmak
* Eğer adaylar son 2 yıl içerisinde aşağıdaki sertifikalardan herhangi birine sahip olduysa, işe alım sürecinde gerçekleştirilecek olan İngilizce Sınavı’ndan muaf tutulacaktır:
– TOEFL → 85 puan
– IELTS →  6 puan
– ITEP (Academic-Plus) → 3,8 puan
– YDS/e-YDS → 85
– Goethe Enstitüsü → Zertifikat C1, Zertifikat C2
 Fransız Milli Eğitim Bakanlığı → DALF C1, DALF C2
– TEF (Fransız Kültür Merkezi) → 500
 • Erkek adayların askerlik görevlerini yerine getirmiş olması ya da en erken 2022 Eylül ayına kadar tecilinin bulunması
 • Türkiye’nin herhangi bir şehrinde sağlık durumunun görev yapmaya engel olmaması

Başvuru Süreci Nasıl Gerçekleşecek?

Başvuru yapmak isteyen adayların öncelikle “ik.isbank.com.tr” adresi üzerinden üyelik oluşturması gereklidir. Üyelik işlemleri tamamlandıktan sonra, banka tarafından açılmış olan “Uzman Yardımcısı Alımı” ilanına başvuru yapılmalıdır. Başvuru tamamlandıktan sonra süreç aşağıdaki gibi ilerleyecektir:

 1. Online Genel Yetenek Sınavı
 2. Yabancı Dil Bilgisi Sınavı
 3. Değerlendirme Merkezi Aktivitesi
 4. Online mülakat
 5. Yönetici Mülakatı

Adayların yabancı dil belgesi var ise başvuru yaparken bu belgeyi iletmesi gereklidir. Böylelikle adaylar gerçekleştirilecek olan Yabancı Dil Bilgisi Sınavı’ndan muaf tutulacaktır. Değerlendirme Merkezi Aktivitesi, iş hayatını örnekleyen uygulamalarla birlikte yetkinlikleri ve davranışları gözlemlemek amacıyla gerçekleştirilecektir. Online mülakatta adaylar İnsan Kaynakları yetkilileriyle görüşme yapacak ve son adımda da yöneticilerle final mülakatı düzenlenecektir.

https://ik.isbank.com.tr/pozisyon-detayi/uzman-yardimcisi-10