Kredi, Kredi Notu, Kredi Sorgulama, Kredi Başvuruları

Kredi
Kredi

Kredi Sorgulama – Kredi çekmek isteyenler için güvenilir bir şekilde kredi hesaplama hizmeti sunuluyor. Sunulan kredi sorgulama hizmeti sayesinde artık kredi çekmek isteyenler hangi bankanın hangi oranda faiz uyguladığını kolay bir şekilde öğrenebiliyor. Faiz oranına veya aylık takside göre kredi hesaplamak isteyenler hızlı ve güvenle almak istedikleri kredi tutarını belirterek kredi hesaplama işlemi yapabiliyor. Bankaların kredilerini görmek ve faiz oranları hakkında bilgi almak isteyenler için bankalar tarafından bilgilendirme yapılmaktadır. Özellikle alınan kredi türüne göre uygulanacak olan faiz tutarı her bankada farklı olduğu için, kullanıcılar uygun olan bankayı tercih ederek kredi almaktadır. Kredi sorgulama hizmeti sayesinde artık kredi çekmek isteyenler şubelere uğramadan internet üzerinden rahat bir şekilde sorgulama işlemi yaparak faiz oranları hakkında bilgi edinmektedir.

Bankaların Kredilerini Öğrenme

Kredi, insanların maddi açıdan rahatlamaları için bankalar tarafından sunulan bir hizmettir. Bankalar vermiş oldukları krediler sayesinde müşterilerinin yükünü hafifletmektedir. Aylık ödeme planı yaparak müşterilerin işini kolaylaştıran bankalar sayesinde ödemeler düzenli bir şekilde yapılarak kredi puanı yükselmektedir. Yükselen kredi puanına göre daha fazla kredi çekebilme fırsatı sunuluyor. Bankaların en uygun faiz oranlarını öğrenmek isteyenler için kolay kredi sorgulama hizmeti sunuluyor. Kredi sorgulama için;

 • Kredi türü seçilmeli
 • Kredi tutarı belirtilmeli
 • Kredi vadesi seçilmeli

yapılan işlemlerin ardından hesapla butonuna tıklayarak tüketiciler en ucuz kredi veren bankayı anında öğrenebilir. Bu sayede zaman kaybetmeden banka seçimi yapılarak kısa sürede kredi çekilebiliyor.

Hangi Bankalar Ne Kredisi Veriyor?

Kredi almak ve nakit ihtiyacını karşılamak isteyenler için ülkemizde bulunan bütün bankalar müşterilerine özel düşük faiz oranlarıyla kredi hizmeti sunmaktadır. Hem özel hem de devlet bankalarının sunmuş olduğu kredi sayesinde artık tüketiciler ihtiyaçlarını rahat bir şekilde karşılayarak derin bir nefes almaktadır. Kolay ödeme seçeneği ve uygun faiz oranları sayesinde bankaların belirtmiş olduğu kredi limitine kadar kredi çekmek daha kolay hale gelmiştir. Üstelik bazı bankalar ertelemeli kredi hizmeti sunarak müşterilerini memnun etmektedir. Böylece müşteriler ertelenen aya kadar kredi ödemeyle uğraşmayarak nakit ihtiyaçlarını acil bir şekilde karşılayabiliyor.

Şubeye Uğramadan Kredi Çekilir mi?

Hızlı ve kolay bir şekilde kredi çekmek isteyenler artık şubelere uğramadan tek bir tuşla internet bankacılığı sayesinde kredi çekebiliyor. Mobil uygulamalar ile tüketicilerin kredi çekme işi daha kolay hale gelmiştir. Böylece tüketiciler kredi sorgulaması yaptıktan sonra en uygun bankayı tercih ederek mobil uygulama veya internet bankacılığı aracılığıyla hızlı bir şekilde kredi çekebiliyor. Kredi çekebilmek için ilk olarak kullanıcıların gelir belgesi ve kredi notları göz önünde bulunduruluyor. Tüketicinin kredi notu yüksekse ve geliri istenilen düzeydeyse bankalar vakit kaybettirmeden tüketicilerin çekmek istedikleri kredi limitini kısa sürede vermektedir. Vadeli ödeme seçeneği sayesinde artık kredi çekmek zor iş olmaktan çıkmıştır.

Kredi Kimlere Verilir?

Nakit ihtiyacını karşılamak isteyenlerin en çok başvurduğu yollar arasında kredi hizmeti bulunuyor. Fakat kredi almak için gereken şartlar bulunuyor. Özellikle kredi notuna göre kredi verildiği için, kredi notu yüksek olanlara daha yüksek miktarda kredi verilmektedir. Kredi notu genel olarak 1-1900 gibi puan aralığından oluşmaktadır. Tüketiciler sahip oldukları puanlara göre bankalara başvuru yaparak ihtiyaç kredisi veya diğer Kredi hizmetlerinden yararlanabiliyor. Bankalar tarafından yapılan değerlendirmeler eğer olumlu sonuçlanırsa kullanıcılar kısa sürede Kredi alarak ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Kredi puanı arasında en riskli olan puan 1 puandır. Düşük kredi puanına sahip olanların kredileri onaylama olasılığı da oldukça düşüktür. Fakat kredi puanı yüksek olan kişiler hem kredi almakta sorun yaşamaz hemde istedikleri oranda kredi alabilirler.

Kredi Almak İçin Aranan Şartlar

Ülkemizde bulunan bütün bankaların kredi verme şartları hemen hemen aynıdır. Bankalar, tüketicilerin daha önceden almış oldukları kredileri zamanında ödemelerine ve kredi notunu düşürmemelerine göre yüksek oranda kredi vermektedir. Kredi almak için aranan şartlar arasında;

 • Tüketicilerin 18 yaşını doldurmaları gerekir
 • Bankalardan daha önce alınan kredi kartı veya kredi gibi hizmetler düzgün bir şekilde yürütülmeli
 • Kredi eğer ipotekli yapılacaksa eş rızasının olması ve bunun yazılı bir şekilde bankaya verilmesi gerekir
 • Gelirin evraklarla beyan edilmesi
 • Konut kredisi 360, ihtiyaç ve taşıt ise 60 ay vade doğrultusunda talep edilmeli

Aranan şartlar yerine getirildiği takdirde tüketiciler gelir belgeleri ile birlikte bankalara başvuru yaparak kredi alabilirler.

Kredi Notu Kaç Başlıkta Toplanır?

Kredi çekmek isteyenlerden aranan şartlar arasında kredi notu yer aldığı için tüketicilerin sahip oldukları kredi notları 5 başlıkta toplanmaktadır. Kredi notu;

 • En riskli 1-699
 • Orta riskli 700-1099
 • Az riskli 1100-1499
 • İyi 1500-1699
 • Çok iyi 1700-1900

aralığında değişir. Çok iyi kredi puanına sahip olan tüketiciler istedikleri bankadan belirlenen faiz oranları ve taksit tutarları ile kredilerini alabilir. Her bankanın uygulamış olduğu faiz oranı birbirinden farklıdır. Bu yüzden kredi çekmek isteyenler en uygun kredi veren bankaları tercih etmelidir.

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Kredi notunu öğrenerek sahip olunan puana göre kredi çekmek isteyenler için kredi puan raporu üzerinden kredi notu öğrenme hizmeti sunuluyor. Kredi notu yüksek olan kişilere daha fazla kredi imkânı tanındığı için sahip olunan kredi notunun düşürülmemesi gerekir. Müşterisi olduğunuz banka aracılığıyla risk raporunu alarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Bunun dışında şubelere uğramak istemeyenler için mobil uygulamalar üzerinden düşük bir ücret karşılığında kredi risk raporu alınabiliyor. Alınan raporlar kesinlikle kredi puanını düşürmemektedir. Bu yüzden ihtiyaç anında kredi notunuzu öğrenmek için şubelere başvurabilir veya mobil uygulama üzerinden işlem ücreti karşılığında kredi notunuzu kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Kredi Nasıl Alınır

Günümüzde artan ihtiyaçlar nedeniyle insanlar sürekli kredi başvurusunda bulunarak ihtiyaçları doğrultusunda kredi almaktadır. İlk defa kredi almak isteyenler kredi nasıl alınır sorusu hakkında bilgi alarak vakit kaybetmeden kredi başvurusu yapmaktadır. Birçok bankanın kredi vermesi nedeniyle insanlar faiz oranlarına göre en uygun krediyi veren bankaları tercih ediyor. Alınan krediler farklı ihtiyaçlara göre değişir. Yani insanlar konut, taşıt kredisi gibi kredi başvurusu yaparak ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Çünkü toplu para bulmak oldukça zor olduğu için, insanlar zaman kaybetmeden çalıştıkları bankalardan veya özel bir bankadan kredi çekmektedir. Bankalar tarafından verilen krediler sayesinde insanlar hem ihtiyaçlarını karşılamakta hemde yapmış oldukları taksitli ödeme seçenekleri ile taksitlerini rahat bir şekilde ödeyerek rahatlamaktadır.

Kredi Başvurusu İçin Hangi Evraklar Gereklidir?

Bankalar tarafından verilen konut, ihtiyaç ve taşıt kredisi insanların işini kolaylaştırmaya devam ediyor. Kredi kullanıcılarına kaliteli hizmet sunmak için kredi veren bankalar sayesinde artık kredi almak isteyenler kredi nasıl alınır sorusu hakkında araştırma yapmadan hızlı ve kolay bir şekilde bankalar aracılığıyla Kredi başvurusunda bulunabiliyor. Kredi başvurusu için öncelikle ihtiyaçlar belirlenmeli ve en uygun kredi veren banka bulunmalıdır. Daha sonra kredi başvurusu yapılmalıdır. Yapılan başvurular değerlendirmeye alınmakta ve olumlu olumsuz tüketiciye geri dönüş sağlanmaktadır. Kredi başvurusunda bulunanların kredisi onaylandıktan sonra bazı evraklarla başvurularını tamamlamaları gerekir. İstenen evraklar çalışma durumuna göre bankalar tarafından değişmektedir. İstenen evraklar arasında;

 • Çalışma durumu ve maaş bordrosu
 • Kimlik fotokopisi
 • Gelir kaynağı kira olan kişilerden kira gelir belgesi
 • İkametgah adresi
 • Gelir kaynağı mevduat olan kişilerin getirisine ilişkin belge

Bankalar tarafından istenen başvuru belgeleri çok fazla olmadığından kredi başvurusunda bulunarak kısa sürede ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi İçin Yaş Şartı Bulunuyor mu?

Kredi türleri arasında en çok tercih edilen ihtiyaç kredisi, belirli şartlar çerçevesinde tüketicilere veriliyor. İhtiyaç kredisi almanın ilk şartı 18 yaşını doldurmaktır. 18 yaşını dolduran ve gerekli şartları sağlayan tüketiciler ihtiyaçları doğrultusunda ihtiyaç kredisi alabiliyor. Özellikle gelir kaynağını gösteren belge sayesinde ihtiyaç kredisi almak daha kolay hale gelmiştir. Kredi nasıl alınır sorusu hakkında bilgi alan kişiler belirledikleri bütçe doğrultusunda ihtiyaç kredilerini istenen evraklar çerçevesinde 60 aya varan vadelerle rahat bir şekilde alabilir.

Kredi Faiz Oranları Ne Kadardır?

Uygun faiz oranlarıyla kredi almak isteyenler faiz oranlarını müşterisi olunan bankanın internet sitesi üzerinden öğrenebilir. Her bankanın uygulamış olduğu kredi faiz oranı birbirinden farklıdır. Bu yüzden kredi faiz oranlarında ortak bir faiz oranı yoktur. Tüketiciler kredi almak istedikleri bankadan faiz oranlarını öğrenerek ihtiyaçları doğrultusunda kredi çekebiliyor. Tüketicilere özel ihtiyaç kredileri  bankalar tarafından verildiği için, özel veya kamu fark etmeden kredi almak istediğiniz bankanın faiz oranları hakkında bilgi alarak anında başvuruda bulunabilirsiniz.

En Uygun Kredi Veren Bankalar

Hızlı bir şekilde kredi başvurusu yaparak en uygun ödeme politikası ve faiz oranlarıyla kredi almak isteyenler için birçok banka müşterilerine özel hizmet sunmaktadır. Uygun kredi veren bankalar sayesinde artık ihtiyaçları karşılamak oldukça kolay hale gelmiştir. Uygun krediler sayesinde hem ödeme planları rahat bir şekilde yapılmakta hemde düzenli ödemeler yapılarak kredi notu yükselmektedir. Müşterisine yapmış olduğu kampanyalar sayesinde en uygun ihtiyaç, konut veya taşıt kredisini hizmete sunan bankalar sayesinde artık tüketiciler kredi işlemlerini şubeye gitmeden rahat bir şekilde halledebiliyor. Şubeye uğramadan kredi çekmek isteyenler için düşük faiz oranlarıyla hizmet sunan bankalar tüketiciler tarafından sıkça tercih ediliyor. Bu sayede tüketiciler kredi tutarını ve kredi vadesini belirterek hızlı bir şekilde acil nakit ihtiyaçlarını tek bir tuşla karşılamaktadır.

Hangi Bankalar Uygun Kredi Veriyor?

Avantajlı faiz oranı ve hızlı çözüm hizmeti sayesinde artık nakit ihtiyacını karşılamak daha kolay hale gelmiştir. Birbirinden farklı kampanyalar düzenleyen bankalar, ayrıcalıklı hizmetleriyle en uygun kredinin alınmasına yardımcı olmaktadır. Uygun kredi veren bankalar arasında;

 • ING Bank
 • Garanti BBVA
 • DenizBank
 • Türkiye İş Bankası
 • Akbank

gibi bankalar her zaman müşterisinin yanında bulunarak ihtiyaç durumunda kredi vermektedir. Üstelik verilen krediler müşterinin ödeme durumu göz önüne alınarak aylık olarak planlanmakta ve müşterilerde ödemelerini rahat bir şekilde yapmaktadır.

Kredi Türleri Nelerdir?

Hızlı bir şekilde kredi başvurusu yaparak kredi almak isteyenler için, özel faiz oranlarıyla birçok banka müşterisini karşılamaya devam ediyor. Alınan krediler kredi türüne göre değişmektedir. Kredi türleri arasında;

 • İhtiyaç kredisi
 • Konut kredisi
 • Taşıt kredisi
 • KOBİ kredisi

gibi kredi türleri bulunuyor. Alınan kredilere göre vade yapılarak müşterilerin ödemelerine yardımcı olunmaktadır. Her bankanın kredi faiz oranı birbirinden farklıdır. Kullanılan limite göre faiz geldiği için ödemeler alınan kredi limitine göre değişiyor. Bu yüzden kredi kullanacak kişiler bankaların kredi faiz oranlarını göz önüne alarak en uygun faiz oranıyla kredi veren bankayı tercih etmelidir. Uygun kredi veren bankayı tercih edenler hem bütçe açısından rahatlamakta hemde ödeme konusunda zorluk yaşamayarak planlı bir şekilde ödemelerini yapmaktadır.

Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Zaman kaybetmeden ihtiyaca göre kredi başvurusu yapmak isteyenler için kredi hesaplama hizmeti sunuluyor. Kredi hesaplama işlemi sayesinde tüketiciler faiz oranlarını karşılaştırarak en uygun kredi veren bankayı tercih edebiliyor. Hızlı kredi başvurusu için öncelikle kredi türü seçilmelidir. Ardından kredi tutarı belirlenmeli ve kredi vadesi 60 aya kadar olduğu için istenilen vade sayısı seçilmelidir. Daha sonra hesapla butonuna basarak alınmak istenen kredi limitine göre aylık olarak ödeyeceğiniz kredi miktarını ve toplam ödeme tutarını kolay bir şekilde öğrenerek istediğiniz bankayı tercih edebilirsiniz.