a

Vakıfbank Katar’da Bankacılık Lisansı Alan İlk Türk Bankası Oldu

Vakıfbank Katar’da Bankacılık Lisansı Alan İlk Türk Bankası Oldu
0

BEĞENDİM

Vakıfbank Katar’da bankacılık lisansı alan ilk Türk Bankası oldu. Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, “Ülkemizin milli menfaatleri ile uyumlu bir şekilde yurtdışında faaliyet gösteren Türk müteşebbisininin ve iş adamının “yanındaki güç” olarak yurtdışı faaliyetlerimizi artırıyoruz.” dedi.

Banka, faaliyetlerini yürütmek için lisans başvurusunda bulunduğu Katat Finans Merkezi Düzenleyici Otoritesi’nden (QFCRA) onay aldı. Bölgesinde her geçen gün daha da büyüyen banka, güçlü bir finans merkezi olma yolunda ilerledi. Vakıfbank Katar’da bankacılık lisansına sahip olan ilk ve tek Türk Bankası olarak tarihe geçti.

Vakıfbank Katar’da Faaliyetlerini Genişletmeyi Amaçlıyor

Konuya yönelik olarak açıklamada bulunan Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, bankanın Yönetim Kurulu tarafından alınan kararı çerçevesinde, yurtdışı faaliyetlerinin genişletilmesinin amaçlandığını ifade etti. Üstünsalih açıklamasına şu sözlerle devam etti:

“Bu kararımız doğrultusunda daha önce Çin ve Katar’da temsilcilik ofisi açmayı planladığımızı duyurmuştuk. Katar’da temsilcilik açılması ile ilgili gerek ülkemizde gerekse Katar’da yapılan tüm başvurular olumlu sonuçlanmış ve Bankamız Katar’da bankacılık lisansına sahip ilk ve tek Türk bankası olmuştur. Amacımız pandemi sonrası Çin’de de gerekli başvuruları hızlandırmak ve en kısa sürede orada da faaliyete geçmektir.”

“İş İnsanlarının Yanındaki Güç Olarak Yurtdışı Faaliyetlerimizi Arttırıyoruz”

Bankanın yurtdışı şube ağına değinen Üstünsalih, New York, Erbil ve Bahreyn’deki şubeler ile hizmet vermiş olduklarına dikkat çekti. Ek olarak Genel Müdürlüğü Viyana’da bulunan “Vakıfbank International AG” isimli iştiraklerinin bulunduğunu da hatırlattı. Üstünsalik sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu iştirakimiz de Almanya ve Avusturya’daki şubeleri aracılığıyla hizmet veriyor. Ülkemizin milli menfaatleri ile uyumlu bir şekilde yurtdışında faaliyet gösteren Türk müteşebbisininin ve iş adamının  “yanındaki güç” olarak yurtdışı faaliyetlerimizi artırıyoruz. Katar temsilciliğimiz bu zincirin dördüncü halkası olmuştur. Kısa bir süre içinde Çin temsilciliğimizin de açılması ile zincire bir halka daha eklenecektir. Gerek uluslararası sermaye piyasalarında gerçekleştirdiğimiz işlemlerle gerekse büyüyen yurtdışı organizasyonumuz ile VakıfBank marka değerinin küresel seviyede yükseleceğine yürekten inanıyorum.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.