Yapı Kredi Portföy Altın Boğa Ödülü Aldı

Yapı Kredi Portföy Altın Boğa Ödülü Aldı
Yapı Kredi Portföy, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği tarafından bu yıl yedinci kez düzenlenen TSPB Altın Boğa Ödülleri’nde “2021 yılının Yatırım Fonları Portföy Büyüklüğü Lideri” oldu. Banka, “2021 yılının Yatırım Fonları Portföy Büyüklüğü Lideri” olarak Altın Boğa ödülünün sahibi oldu.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Yapı Kredi Portföy Genel Müdürü Müge Peker, “2021’de tüm yatırım fonlarında 45 milyar TL’nin üzerindeki büyüklük ile pazar payımızı ve müşteri tabanımızı artırarak yüzde 16,6 ile pazar liderliğine yükseldik” dedi.

“Müşteri tabanımızı artırarak yüzde 16,6 ile pazar liderliğine yükseldik”

Sahip olunan ödülle ilgili olarak açıklama yapan Yapı Kredi Portföy Genel Müdürü Müge Peker, şu konuşmayı gerçekleştirdi:

“Yapı Kredi Portföy olarak yönetimimizdeki varlık büyüklüğünün tamamını farklı piyasalarda uzmanlaşmış profesyoneller ve uzmanlardan oluşan bir takım çalışması ile yönetiyoruz.

Bu yönetişim şeklimiz ve portföy yönetimi şirketleri arasında sergilediğimiz öncü ve güvenilir duruşumuzla yıllardır müşterilerimizin beğenisini kazanıyoruz. 2021’de tüm yatırım fonlarında 45 milyar TL’nin üzerindeki büyüklük ile pazar payımızı ve müşteri tabanımızı artırarak yüzde 16,6 ile pazar liderliğine yükseldik.”

“Hizmette en yüksek faydayı sağlamak en büyük önceliklerimiz arasında yer alıyor.”

“Yine 2021 yılında, toplam yönetilen varlık büyüklüğümüzü yüzde 82 artırarak 80,8 milyar TL’ye ulaştırdık. 2022’nin ilk dört ayı itibarıyla da yatırım fonlarında toplam 52 milyar TL değerindeki büyüklüğümüzle liderliğimizi pekiştirdik. Yapı Kredi Portföy olarak, yatırımcılarımıza gerek getiri gerekse sunulan hizmette en yüksek faydayı sağlamak en büyük önceliklerimiz arasında yer alıyor.”