a

Ziraat Bankası Karekodla Prim Ödeme Dönemi Başlattı

Ziraat Bankası Karekodla Prim Ödeme Dönemi Başlattı
0

BEĞENDİM

Türkiye Ziraat Bankası, SGK prim tahsilatları için TCKN/VKN/Sicil numarası ile ödeme yöntemlerine bir yenilik getirdi. Banka, söz konusu işlemlerde kullanılabilmesi için karekod teknolojisi ile ödeme yöntemi geliştirdi. Ziraat Bankası üzerinden gerçekleştirilen prim ödemeleri, bundan sonra bu yöntemlere ek olarak karekod teknolojisi ile gerçekleştirilebilecek.

Ziraat Bankası Bankacılık Operasyonları ve İletişim Genel Müdür Yardımcısı Ali Kırbaş Karekod Hakkında Konuştu

Kırbaş, bankaya eklenen bu yeni teknolojik gelişme ile alakalı;

“Hayata geçirdiğimiz yeni kanal ve ödeme uygulamaları ile müşterilerimizin işlemlerini kolay ve hatasız olarak gerçekleştirmelerine katkı sağlıyoruz. SGK prim ödemelerinde sektörde bir ilki gerçekleştirdik. Ziraat Mobil için yeni geliştirdiğimiz SGK prim tahsilatlarında karekod okuma yoluyla tahsilat uygulaması ile müşterilerimiz SGK tahakkuk fişleri üzerinde yer alan karekodu telefon kamerasına okutarak SGK prim ödemelerini yapabiliyorlar.” dedi.

Kırbaş konuşmasına;

“12 milyonu aşkın aktif müşterimizle sektörde en fazla dijital kullanıcıya sahip bankayız. Son iki ayda aktif Ziraat Mobil kullanıcı sayımızda 2 milyonun üzerinde bir artış var. İçinden geçmekte olduğumuz bu dönemde müşterilerimizin bankacılık işlemlerini evlerinden yapmayı tercih etmeleri ve onlara sunduğumuz konfor ve kolaylıklar mobil kullanıcı sayımızın artışında önemli rol oynadı” sözleri ile devam etti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.