Akbank 5 Maddelik Ekonomiye Destek Paketini Açıkladı

Akbank 5 Maddelik Ekonomiye Destek Paketini Açıkladı

Türkiye’deki bankalar “Ekonomiye Destek Paketi” kapsamında oluşturmuş oldukları paketlerini bir bir açıklamaya başladı. Hem bireysel hem de tüzel müşterileri için destek paketini açıklayan bankalardan biri de Akbank oldu. Akbank, 5 maddeden oluşan destek paketi ile birlikte pek çok alanda müşterilerine destek sağladı.

Bireysel ve tüzel müşterilerinin 30 Nisan’a kadar olan anapara, faiz ve taksit ödemelerinde, müşterilerin talepleri doğrultusunda ve mevcut koşullarda 30 Haziran tarihine kadar ödemeleri ertelenebilecek. Kredi ödemesinde zorlanan müşteriler bankaya şube dışı kanallardan ulaşarak taleplerini iletebilmektedir. Mobil bankacılık, internet ve telefon bankacılığı üzerinden ödemeleri ertelenecek olan müşteriler, yeni bir açıklamaya kadar 30 Haziran tarihine kadar ödemelerini gerçekleştirme hakkına sahip olacaklar.

5 Maddelik Ekonomiye Destek Paketi

Akbank tarafından yapılan açıklamada 5 maddelik Ekonomiye Destek Paketi ve içeriğine değinildi. Paket içeriğinde yer alan maddeler şu şekildeydi:

  1. Bireysel ve tüzel müşterilerimizin 30 Nisan’a kadar olan anapara, faiz ve taksit ödemeleri talep olması halinde mevcut koşullarla 30 Haziran’a kadar ötelenebilecektir.
  2. Mobil, Internet Şube ve ATM üzerinden gerçekleştirilecek EFT ve havale işlemleri 30 Nisan’a kadar ücretsiz olarak yapılabilecektir.
  3. Müşterilerimizin ATM’lerimizden günlük para çekme limiti kart ile ücretsiz 5 bin TL ve ek olarak Akbank Mobil’den QR kod ile ücretsiz 5 bin TL olmak üzere 10.000 TL’ye çıkarılmıştı. Bu uygulamanın süresi 30 Nisan’a kadar uzatılmıştır.
  4. Ayrıca müşterilerimizin Ortak ATM’lerde para çekme, yatırma, bakiye görüntüleme ve kredi kartı borcu ödeme gibi işlemleri 30 Nisan’a kadar ücretsiz hale getirilmiştir.
  5. Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından korunmak ve hep birlikte mücadeleye destek vermek için kurum olarak süreci yakından takip ediyor, gerekli önlemleri hızla hayata geçiriyoruz. 72 yıldır Türkiye’ye inanan ve hiçbir konuda desteğini esirgemeyen Akbank, bu dönemde de müşterilerinin yanında olacak ve her türlü ilave tedbirleri hızla almaya devam edecektir.