a

Akbank Deneyimli Güvenlik Teknolojileri Uzmanı Arıyor!

Akbank Deneyimli Güvenlik Teknolojileri Uzmanı Arıyor!
0

BEĞENDİM

Akbank tarafından yeni bir banka personel alımı ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilana göre banka deneyimli Güvenlik Teknolojileri Uzmanı aradığını duyurdu. İlana başvuru yapmak isteyen adayların Gebze’de görevlendirileceği de bildirildi.

Personellerin Akbank Bankacılık Merkezi içerisinde istihdam edileceği, tam zamanlı çalışma sistemine sahip olacağı yayımlanan ilanda belirtildi. Güvenlik Teknolojileri Uzmanı pozisyonu için adaylarda aranan ilk şartın ise Bilişim Teknolojileri güvenliği ürünlerinin implementasyonu, işletilmesi, izlenmesi ve sorunlara çözüm alanlarında sektöründe en az 4 yıllık deneyim sahibi olunması olarak vurgulandı.

Güvenlik Teknolojileri Uzmanı Görevleri

Banka tarafından yayımlanan ilana göre Güvenlik Teknolojileri uzmanlarının kurum içerisindeki görev ve sorumlulukları şu şekilde yer almaktadır:

 • Banka bünyesinde hizmet veren güvenlik ürünlerinin işletilmesinde aktif rol üstlenir (Firewall, IDS/IPS, WAF, URL-filtering – Content Gateway, DNS security, NAC, Reverse proxy, Antivirus, Antispam, DLP, Proxy, Privileged Access Management, SSL-offload, DNS Security, DDoS koruma, APT koruma, EDR, FIM, HSM, vs.)
 • Kurumsal bilgi güvenlik ürünlerinin bakımlarını sağlar, üzerlerinde yapılan iyileştirme çalışmalarını gerçekleştirir.
 • Bilgi güvenliği ürünleri üzerinde oluşan stabilite ve performans sorunlarına müdahale eder.
 • IT ve iş birimlerinden gelen BT güvenliği ile ilgili taleplerin bilgi güvenliği prensiplerine bağlı kalarak gerçekleştirilmesini sağlar.
 • BT birimlerinin yürüttüğü projelerde bilgi güvenliği ile ilgili kriterleri irdeleler ve gerekli aksiyonları alır.
 • Yeni nesil güvenlik ürün ve teknolojilerini dener, satınalım süreçlerinde aktif rol alır ve satınalınan ürünleri hayata geçirir.
 • Güvenlik ürünleri ve ilgili hizmetlerin bütçelenmesi süreçlerinde görev alır.
 • Bilgi güvenliğine ilişkin uyumluluk süreçlerinin tahsisinde rol alır.
 • Denetim bulgularının giderilmesinde aktif rol üstlenir.

Akbank Güvenlik Teknolojileri Başvuru Şartları

Bu görev ve sorumlulukları yerine getirebileceğini düşünen ve kendine güvenen adaylarda banka tarafından aranan başvuru şartları ise şu şekilde yer almaktadır:

 • Bilişim Teknolojileri güvenliği ürünlerinin implementasyonu, işletilmesi, izlenmesi ve sorunlara çözüm alanlarında sektöründe en az 4 yıllık deneyim sahibi olunması
 • Kurumsal bilgi güvenliğinde erişim denetimi, ağ segmentasyonu, tanımlama, yetkilendirme, veri güvenliği, PKI, perimeter ağ güvenliği ve istemci tabanlı bilgi güvenliği alanlarında bilgili ve iş tecrübesine sahip olunması
 • TCP/IP ve ağ teknolojileri alanında yeterli bilgi donanıma sahip olunması
 • Minimum bilgi güvenliği ürünlerini sorunsuz yönetebilecek kadar UNIX – Linux tabanlı işletim sistemlerinde operasyonel yeteneğin bulunması

Son başvuru tarihinin açıklanmadığı ilana başvuru yapmak isteyen kişiler aşağıdaki linki kopyalayıp kendi tarayıcılarına yapıştırarak gerekli işlemleri gerçekleştirebilmektedir.

Akbank Güvenlik Teknolojileri Uzmanı başvuru linki:
https://kariyer.akbank.com/JobSearchDetail/Index?id=bc65d829-36c8-ea11-a304-005056a027ae&jobadid=2a65cbd3-8fca-ea11-a300-005056a0112e&prime=false

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.