Akbank IdeaSoft ile Anlaşarak KOBİ’lerin Yanında Oldu

Akbank IdeaSoft ile Anlaşarak KOBİ'lerin Yanında Oldu
Akbank IdeaSoft ile Anlaşarak KOBİ'lerin Yanında Oldu

Akbank, KOBİ’lerin dijitalleşmesine destek olmak adına mobil ve internet üzerinden bir yazılım çözümü sundu. Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre KOBİ’lere çözüm sunan Akbank,  e-ticaret altyapısı IdeaSoft yazılımı ile gerçekleştirecek. IdeaSoft ile önemli bir iş birliğine imza atan Akbank, açıklamada bulundu.

Akbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olan Bülent Oğuz, “Fiziki alışverişte faaliyet gösteren iş yerlerini dijitalleştirerek online platformda ticari faaliyetlerini devam ettirip gelir kayıplarının önüne geçmelerine destek olmak istiyoruz.” dedi.

KOBİ’lere Sunulan Avantajlar

Yapılan iş birliği dahilinde Akbank’ın IdeaSoft’tan aldığı e-ticaret paketi  ile KOBİ’ler kolaylıkla e-ticaret sistemini kurabilecekler. E-ticaret sisteminin dışında Akbank Ticari Kredi Kartlarına chip para, avantajlı POS komisyonları ve uygun faizli Taksitli Ticari Kredi gibi imkanlar da KOBİ’lere sunulacak.

Akbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, KOBİ’lerin dijitalleşme ihtiyaçlarının arttığına ve Akbank olarak çözüm ürettiklerini belirtti ve ekledi. “İçinde bulunduğumuz koşullar nedeniyle fiziki alışveriş yerine artık online alışverişe yönelimin hızla arttığını görüyoruz. Buradan yola çıkarak da fiziki alışverişte faaliyet gösteren işyerlerini dijitalleştirerek online platformda ticari faaliyetlerini devam ettirip gelir kayıplarının önüne geçmelerine destek olmak istiyoruz. Bu kapsamda sektörünün önde gelen firmalarından IdeaSoft ile iş birliğine imza atarak online ticarette faaliyet göstermek isteyen işyerlerine uygun fiyatlı platform sunuyor, e-ticarete adım atlamalarına destek oluyoruz.”

“Ayrıca içinde uygun çalışma koşullarının bulunduğu sanal pos, işletme sermayelerine katkı sağlayan uygun faizli kredi ve ürün alımlarında kullanabilecek özel kampanyaların bulunduğu ticari kredi kartının bulunduğu finansal paketimiz ile dijitalleşmek isteyen KOBİ’lerin bu dönemini avantaja çevirmelerine yardımcı olmayı hedefliyoruz. IdeaSoft web sitesinden e-ticaret paketi başvurusu yapan tüm KOBİ’lerimizi, Akbank’ın avantajlı finansal imkânlarından hemen yararlanmaları için şubelerimize bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Akbank İle Güçlü Bir İş Birliğine İmza Attık

IdeaSoft Üst Yöneticisi (CEO) olan Seyhun Özkara, “Uzun yıllardan beri KOBİ’lerin dijitalleşme yolcuklarını hızlandıran ve başarı sağlayan temel unsurların başında e-ticaret geliyor. Mağazalarını tüm Türkiye’ye e-ticaretle açmak ve 7/24 satış yapmak isteyen KOBİ’lerimiz için Akbank ile güçlü bir iş birliğine imza attık. Bu projede KOBİ’lerimiz için düşük maliyet ile en yüksek verimi alabilecekleri bir paket oluşturduk.

Bu paket sayesinde KOBİ’lerimizi hem Türkiye’ye hem de global pazara açarak, yaşanabilecek her türlü olumsuz duruma karşın kepenk kapatma noktasına getirmemeyi hedefliyoruz. Akbank ile güçlerimizi birleştirdiğimiz bu projeden faydalanmak isteyen herkes, ideasoft.com.tr web sitesinde yer alan e-ticaret çözüm merkezi üzerinden başvurularını gerçekleştirebilirler.” dedi.