a

Albaraka Türk’ten Albaraka Garaj Projesine Yatırım

Albaraka Türk’ten Albaraka Garaj Projesine Yatırım
0

BEĞENDİM

Albaraka Türk, Albaraka Garaj girişimleri arasında yer alan Vomsis’e yatırım yapacak. Söz konusu proje ile alakalı olarak banka tam 700 Bin TL tutarında yatırım yapmayı planlıyor. Banka, Albaraka Garaj girişimi olan bu proje hakkında pandemi sürecine rağmen girişimcilik ekosistemini desteklemek istediklerini belirtti.

Albaraka Garaj Projesine 700 Bin TL Yatırım

Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, Albaraka Portföy Yönetimi Genel Müdürü Muhammed Emin Özer, Vomsis Üst Yöneticisi (CEO) Emre Kayretli ve Vomsis Teknolojiden Sorumlu Üst Yöneticisi (CTO) Ramazan Uç’un katılımı sonucunda Albaraka Türk Genel Müdürlüğünde imzalar atıldı.

Söz konusu gelişme ile alakalı olarak banka Genel Müdürü Melilşah Utku açıklamada bulundu.

“Girişimcilik ekosistemimizi güçlendirmeye ve bu alanda yatırım yapmaya devam ediyoruz. İçinden geçtiğimiz pandemi sürecine rağmen start upları desteklemeyi sürdürüyoruz. Bu tür zorlayıcı süreçlerden çıkışta start up’ların önemli bir rol üstleneceğini ve çözüm noktasında tüm dünyayı farklı bir yere taşıyacağına inanıyoruz. Bu nedenle de girişimcilere gerek kuluçka merkezimizle gerekse Girişim Sermayesi Yatırım Fonlarımızla destek olmaya devam edeceğiz.”

Albaraka Portföy Yönetimi Genel Müdürü Muhammed Emin Özer’de açıklamada bulunan isimler arasında yer aldı.

Özer açıklamasında;

“Fintech GSYF bünyesinde Albaraka ekosisteminde yer alan Garaj mezunu girişimcileri desteklemeye devam ediyoruz. Yatırım yaptığımız şirketlerin çok daha iyi işler yapacağına inanıyoruz. Vomsis ile birlikte 5. Yatırımımızı gerçekleştirmiş olmaktan dolayı mutluyuz. Önümüzdeki günlerde girişimcilik ekosistemi için heyecan verici haberler vermek için hazırlıklarımız devam ediyor. Lansmanını yapacağımız yeni fonlarımızla birlikte çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.