a

Global Economics Garanti BBVA’ya İki Ödül Verdi

Global Economics Garanti BBVA’ya İki Ödül Verdi
0

BEĞENDİM

Sürdürülebilir finansman söz konusu olduğu zaman Garanti BBVA herkesin dikkatini çekmeyi başarıyor. Londra merkezli bir haber dergisi olan Global Economics tarafından da fark edilen Garanti BBVA, 2 ödül almaya layık görüldü. Global Economics, Garanti BBVA’ya Türkiye’nin Sürdürülebilir Finans Konusundaki En İyi Bankası ve Türkiye’nin En İyi Yatırım Bankası ödüllerini verdi.

Sürdürülebilirlik Konusunda İki Ödül Garanti BBVA’ya

Türkiye’de sürdürülebilirlik söz konusu olduğu zaman her zaman farkını ortaya koyan ve yeni bir takım ilerlemeler oluşturan Garanti BBVA, yurtdışından da fark edilerek iki ödül kazandı.

Söz konusu ödül hakkında Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Ebru Dildar Edin konuştu.

“Garanti BBVA olarak, 15 yıldan fazla süredir, sürdürülebilir kalkınma, iklim değişikliği ve eşitsizliklerle mücadele konularında aldığımız inisiyatiflerle ve yenilikçi finansman modellerimizle, Türkiye’nin öncü kurumlarından biriyiz. 2014 yılından bu yana, proje finansmanı faaliyetleri kapsamında yeni elektrik üretimi yatırımlarına sağlanan toplam finansman tutarının %100’ünü yenilenebilir yatırımlara yönlendirdik.

Finansman süreçlerinde; çevresel, sosyal ve kurumsal yönetim gibi finans dışı konularda da ciddi risklere sebep olacak kriterleri ajandamızın en üst sıralarında tutuyor, bu konulara özel ürün ve hizmetler geliştiriyoruz. Dünyada ilk kez hayata geçirilen yeşil sendikasyon kredisi yapısı ve cinsiyet eşitliği kredisi gibi sürdürülebilir ürün ve hizmetlerimizin yanı sıra yenilikçi yatırım anlayışımızla müşterilerimizi de sürdürülebilir iş modellerini benimsemeleri için teşvik ediyoruz.

Türkiye’nin düşük karbonlu ekonomiye geçişine destek olmak amacıyla çeşitli kapasite geliştirme faaliyetlerimizle, başta finans olmak üzere reel sektörü dönüştürmek için öncü çalışmalara imza atıyoruz. Hem gezegenimizi korumak hem de değişen ihtiyaçlara cevaplar vermek için hayata geçirdiğimiz uygulamalarla Türkiye’de olduğu kadar uluslararası platformlarda da takdir ediliyoruz.

Global Economics gibi prestijli bir yayından Türkiye’nin Sürdürülebilir Finans Konusunda En İyi Bankası ve Türkiye’nin En İyi Yatırım Bankası kategorilerinde ödül kazanmamız bu alandaki çalışmalarımızı bir kez daha tescil edilmiş oldu.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.