a

Denizbank Müşterilerine Önemli Duyuru!

Denizbank Müşterilerine Önemli Duyuru!
0

BEĞENDİM

Denizbank müşterileri için önemli bir duyuru yaptı. Banka tarafından yapılan açıklamada, Denizbank’ta hesabı olan ve zamanaşımına uğrayan hesaplar yer aldı. 10 yıllık zamanaşımına uğrayan hesapların TMSF’ye devredileceği bildirildi.

TMSF’ye devredilmeden önce hesap sahiplerinin bankaya ait dijital bankacılık kanallarını ya da Müşteri İletişim Merkezi’ni arayarak hesabı hakkında bilgi alabileceği hatırlatıldı. 10 yıllık zamanaşımına uğrayan hesapların isimleri bankanın resmi web sitesi üzerinde yayımlandı.

Zamanaşımına Uğrayan Hesaplarla İlgili Duyuru Yapıldı

Gerek internet sitesi gerek sosyal medya kanalları aracılığıyla yapılan duyuru şu şekilde yer aldı:

“Bilindiği üzere 5411 Sayılı Bankacılık Kanununun 62inci maddesine göre, Bankalar nezdlerindeki mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklardan hak sahibinin en son talebi, işlemi, herhangi bir yazılı talimatı tarihinden başlayarak on yıl içinde aranmayanlar zamanaşımına tabidir. Diğer taraftan, 5411 Sayılı Bankacılık Kanununun 62’inci maddesinin uygulanmasına ilişkin olarak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yayımlanan ‘Mevduat ve Katılım Fonunun Kabulüne, Çekilmesine ve Zamanaşımına Uğrayan Mevduat, Katılım Fonu, Emanet ve Alacaklara İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin’ 8inci maddesi gereğince bankaların, nezdlerindeki zamanaşımına uğrayan mevduat, emanet ve alacakların listesini Şubat ayı başından itibaren kendi internet sitelerinde dört ay müddetle ilan etmesi gerekmektedir.

Bu itibarla, aşağıdaki listede isim ve hesap bilgileri yer alan müşterilerimizin 15 Haziran 2020 tarihine kadar hesaplarının bulunduğu şubeye kimlik belgeleri ile başvurmamaları halinde yasa gereği zamanaşımına uğramış olan mevduat bakiyeleri Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredilecektir.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.