a

Garanti BBVA’dan 30 Milyon TL Değerinde 200 Adet Solunum Cihazı Desteği

Garanti BBVA’dan 30 Milyon TL Değerinde 200 Adet Solunum Cihazı Desteği
0

BEĞENDİM

Garanti BBVA, Sağlık Bakanlığı’na teslim etmek amacıyla 30 milyon TL değerindeki 200 adet solunum cihazının tedarikini sağlayacağını açıkladı. Konuya yönelik olarak Garanti BBVA Genel Müdürü Recep Baştuğ açıklama yaptı. Baştuğ, “Milli Dayanışma Kampanyası başlamadan önce ilk adımı atıp hastanelerimizin ihtiyacı için 10 milyon TL’lik bir fon ayırırken, ülkece sahiplendiğimiz bu kampanyamıza da anlamlı bir katkı yapmak adına yaklaşık 30 milyon TL tutarında cihaz alımıyla destek oluyoruz.” dedi.

Bankadan yapılan yazılı açıklamada, bankanın bünyesinde bulunduğu BBVA Grubu’nun faaliyet göstermiş olduğu tüm ülkelerde salgın ile mücadele için destek kampanyalarının yürütüldüğü belirtildi. Bu kapsamda toplam tutarı 35 milyon Euro’yu bulan yardım kampanyası oluşturuldu. Banka oluşturulan yardım kampanyasının 4 milyon avroluk kısmı ile (30 milyon TL) 200 adet solunum cihazını Sağlık Bakanlığı’na teslim edecek.

İkinci Bağışımızı Yapıyoruz

Konuya yönelik olarak açıklama yapan Garanti BBVA Genel Müdürü Recep Baştuğ şu sözleri kaydetti:

“Ülke olarak dünyayla birlikte çok zor bir sınavdan geçiyoruz. Bu dönemde hepimizin önceliği insan sağlığı ve bunun için yapılacak katkı ve dayanışma. Garanti BBVA olarak 2. bağışımızı, BBVA Grubu’nun faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde farklı inisiyatiflerle birlikte gerçekleştirilen ve toplam tutarı 35 milyon avroya varan yardım paketi kapsamında hayata geçiriyoruz. Bu çerçevede, Garanti BBVA olarak biz de ülkemizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, 200 adet solunum cihazının tedarikini sağlamaya talip olduk. Milli Dayanışma Kampanyası başlamadan önce ilk adımı atıp hastanelerimizin ihtiyacı için 10 milyon TL’lik bir fon ayırırken, ülkece sahiplendiğimiz bu kampanyamıza da anlamlı bir katkı yapmak adına yaklaşık 30 milyon TL tutarında cihaz alımıyla destek oluyoruz.

Bu süreçten en az kayıpla çıkmanın yolunun birbirimizi desteklemekten, ihtiyaçları doğru tespit edip iş birliğimizi canlı tutmaktan geçtiğine inanıyoruz. Biz Garanti BBVA’lılar olarak, insan sağlığının her şeyden önemli ve öncelikli olduğu bilinciyle ısrarla bu konuda öncü görevimizi sürdürmeye devam edeceğiz.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.