a

İş Bankası Yeni Dijital Hizmetlerini Açıkladı

İş Bankası Yeni Dijital Hizmetlerini Açıkladı
0

BEĞENDİM

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek, banka tarafından müşterilere sunulan yeni dijital hizmetleri açıkladı. Açıklanan yeni hizmetler kapsamında, banka müşterileri kendilerine gelen e-faturaları bundan sonra İşCep ve internet şubesinden kolayca ödeyebilecek. Bankanın iştiraki olduğu İşNet tarafından geliştirilen dijital platform “NetteFatura” üzerinden tüm e-fatura işlemleri yapabilecek. Yine aynı platform aracılığı ile tek seferde ödeme talimatı verilebilecek.

İş Bankası Mükellef Sayısı Arttı

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek, sunulan yeni dijital hizmetlerle ilgili olarak şu açıklamaları yaptı:

“Son dönemde artan mükellef sayısı ve yeni düzenlemeler ile e-fatura, e-SMM gibi elektronik belgeler, ticari hayatın önemli faktörlerinden biri haline geldi. İş Bankası’nın dijital yeteneklerini ve İşNet’in e-fatura konusundaki tecrübelerini bir araya getirerek, müşterilerin, İşCep ve internet şubede kendilerine gelen e-faturalara ait son ödeme tarihi, fatura tutarı gibi ödeme bilgilerini takip edebilmelerini ve sadece tek tuş ile kolayca ödeme menüsüne geçerek ödeme işlemlerini gerçekleştirebilmelerini sağladık.

Bir diğer geliştirme ile de NetteFatura kullanan İşNet müşterileri, bundan böyle seçtikleri e-faturaların ödeme bilgilerini İş Bankası’na birkaç tıklama ile işlerinin başından kalkmadan ve başka bir programa, yazılıma gerek kalmadan gönderebilecek ve dilerse İşCep’ten dilerse de internet şubesinden onaylayarak ödemelerini gerçekleştirecek. Bu entegrasyonlara yenilerini eklemek için çalışmalarımızı sürdürürken, bu hizmetleri daha çok kişiye ulaştırmak için kampanyalar da düzenliyoruz. İşNet ile düzenlediğimiz son kampanya ile e-fatura ve e-SMM’ye geçecek olan İş Bankası müşterilerine bu hizmetleri 1 yıl ücretsiz sunuyoruz.”

2013 Yılından Bu Yana Hizmet Veriyoruz

Konuya yönelik açıklama yapan bir diğer isim ise İşNet Genel Müdürü Mehmet Fahri Can oldu. Can şu sözleri söyledi:

“İşNet olarak 2013 yılından bu yana özel entegratör olarak hizmet veriyoruz.e-fatura, e-arşiv fatura, e-SMM, e-irsaliye gibi bir çok elektronik belge içeren bu hizmette kalite ve güven her zaman birinci önceliğimiz oldu. e-belgeler, artık ticari hayatta bir yenilik olmaktan çıkıp olağanlaştı ve yeni düzenlemeler ile birlikte kullanıcı sayıları da artmaya devam ediyor. Tabii ki bir ticari işlem, yalnızca e-belge düzenlemek ve göndermekten oluşmuyor. Birçok başka adımı da içeren bu döngüde önemli bir nokta da ödeme işlemi.

NetteFatura’ya kazandırdığımız ödeme talimatı hazırlama ve gönderme özelliği; İş Bankası dijital kanallarında İşNet müşterilerinin kendilerine gelen e-faturaları takip edebilmesi ve ödeyebilmesi geliştirmelerini, e-belge ve ödeme süreçlerini birbirine bağlayan, müşterilerimizin ticari hayatlarını kolaylaştıran katma değerli hizmetler olarak görüyorum. İş Bankası ile hem ortak müşteri kitlemizi artırmak hem de bu müşterilere sunduğumuz hizmetleri daha kaliteli ve bütünleşik hale getirmek için yürüttüğümüz çalışmalara devam edeceğiz.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.