BankacılıkSigortacılıkİş İlanlarıKariyerBanka HaberleriBanka Sınavları
DOLAR
18,1051
EURO
18,2928
ALTIN
1.021,31
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
31°C
İstanbul
31°C
Açık
Cuma Açık
31°C
Cumartesi Açık
31°C
Pazar Az Bulutlu
30°C
Pazartesi Az Bulutlu
30°C

TEB “Bankacılığın Ötesinde” Teması ile Akıl Fikir ve Gençlik Buluşması Düzenledi

TEB “Bankacılığın Ötesinde” Teması ile Akıl Fikir ve Gençlik Buluşması Düzenledi
01.06.2022
A+
A-
Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından “Akıl Fikir ve Gençlik Buluşması” düzenlendi. TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, “Yeni dünyada var olabilmek için kendimizi, şirketlerimizi, iş yapış şeklimizi, düşünce yapımızı dönüştürmemiz gerekiyor” açıklamasında bulundu.

Banka tarafından yapılan açıklamaya göre, Harvard Business Review Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Serdar Turan’ın moderasyonunda TEB Akıl Fikir ve Gençlik Buluşması “Bankacılığın Ötesinde” konulu panel gerçekleşti.

Gerçekleşen panelde TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, TEB İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Bade Sipahioğlu Işık ve S360 Genel Müdürü Kerem Okumuş konuşmalar yaptı.

“İnovasyon ve girişimciliği destekleyen bir iş ortamı yaratıyoruz.”

TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“Pandemi sonrası dünya yeniden şekillenirken artık kimsenin tek başına değer üretemeyeceğini gördük. Yeni dünyada var olabilmek için kendimizi, şirketlerimizi, iş yapış şeklimizi, düşünce yapımızı dönüştürmemiz gerekiyor. Üstelik bunu zeminin sürekli değiştiği, eski formüllerin ve genel kabullerin yeterince geçerli olmadığı bir ortamda yapmamız gerekiyor. Hem kurum içinde hem de kurum dışındaki paydaşlarla yapılan iş birlikleri başarının olmazsa olmaz faktörü haline geldi. Biz de çalışma arkadaşlarımız, öğrenciler, girişimciler, müşterilerimiz, tedarikçilerimiz, sektörün önde gelen isimleri ve üniversitelerle şu ana kadar oluşturduğumuz inovasyon ekosistemini her geçen gün daha da geliştiriyoruz. Kurum içindeki girişimcilerimizi dinleyip yenilikçi fikirlerini birer girişimci gibi hayata geçirmeleri için onlara inovasyon ve girişimciliği destekleyen bir iş ortamı yaratıyoruz. Öğrencileri dinleyip onlara inovasyon yapmaları için destek oluyoruz. Girişimcileri dinleyip onlara sadece finansman desteği değil projelerini hayata nasıl geçirecekleri konusunda da rehberlik ediyoruz. Müşterilerimizi dinleyip onlara hayatlarını kolaylaştıracak ürün ve hizmetler sunuyoruz. Tüm bu çalışmalarımızda benimsediğimiz ‘iyi ve örnek bir banka’ anlayışıyla hareket ediyoruz.”

“Tüm paydaşlarımız için ‘iyi ve örnek banka’ olma anlayışıyla hareket ediyoruz.”

“Aynı şekilde müşterilerimize da ‘iyi ve örnek bir banka’ olmak istiyoruz. Bunun için ihracatçılarımızı destekliyor, Girişim Evleri ile girişimcilerimizin yanında oluyor, CEPTETEB İşte ile KOBİ’lerin hayatını kolaylaştırıyor, bireysel müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştıran ürün, hizmet ve çözümler sunuyoruz. Müşterilerimiz, çalışanlarımız, hissedarlarımız ve toplumumuz olmak üzere tüm paydaşlarımız için ‘iyi ve örnek banka’ olma anlayışıyla hareket ediyoruz.”

“TEB olarak stratejik önceliklerimizden biri olan pozitif etki yaratan bankacılık”

TEB İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Bade Sipahioğlu Işık ise konuşmasında şu cümlelere yer verdi:

“Bu kavram, dijitalleşmenin artmasına paralel olarak önem kazanan, buradan beslenen ve özellikle finans sektörünü etkileyen temel bir yaklaşım. TEB olarak stratejik önceliklerimizden biri olan ‘pozitif etki yaratan bankacılık’ anlayışı da bizim için bankacılığın ötesine geçmek kavramının en önemli parçası. Yaptığımız tüm işlerde sürdürülebilirliğe, topluma, gençlerimize, çevreye nasıl bir pozitif etki yarattığımızı sorgulayarak, bu konuda daha iyi olmak için yollar arayarak, sürdürülebilirliği iş yapış şeklimizin merkezine koyuyoruz. Bunun için her geçen gün genişleyen bir ekosistemle hareket ediyoruz.”