a

Türkiye Finans IDC Türkiye’den İki Ödül Aldı!

Türkiye Finans IDC Türkiye’den İki Ödül Aldı!
0

BEĞENDİM

Türkiye Finans Katılım Bankası, “IDC Türkiye Dijital Dönüşüm Ödülleri 2020” programında iki ödülün sahibi oldu. Bankanın yapay zeka tabanlı makine öğreniminde hayata geçirdiği “Erken Uyarı Sistemi” ile birincilik ödülü aldığı ve “Mikro Scoring Karar Sistemi” ile üçüncülük ödülünün sahibi olduğu görüldü.

Banka tarafından yapılan açıklama doğrultusunda, müşteriler ve çalışanlar için tamamen dijitalleşmeye odaklanıldığı ifade edildi. Bu kapsamda iş yapış süreçlerine dijitalleşmenin entegre edildiği projelere öncelik verildiği belirtildi. Bankanın sahip olduğu ödüller arasında “Erken Uyarı Sistemi” ile “Mikro Scoring Karar Sistemi” projesi yer aldı. Banka, Erken Uyarı Sistemi ile “Dijital Dönüşüm” kategorisinde birinci oldu. Mikro Scoring Karar Sistemi projesiyle ise “Digital Öncü” kategorisinde üçüncülük ödülüne layık görüldü.

Türkiye Finans Beklenti ve İhtiyaçlara Yönelik Çözümleri Hayata Geçiriyor

Sahip olunan ödüller ile ilgili olarak açıklama yapan Türkiye Finans Bilgi Sistemleri ve Operasyon Genel Müdür Yardımcısı Fahri Öbek, kurumun teknolojideki dönüşümü yakından takip ettiğine değindi. Böylece müşterilerin ve çalışanların beklenti ve ihtiyaçlarına yönelik en hızlı çözümleri hayata geçirdiklerini dile getirdi.

Öbek, bir (1) gün içerisinde 400 bin müşteriyi Erken Uyarı Sistemi aracılığıyla takip edebildiklerini vurguladı.

“Değerlendirme süreçlerini tamamen dijital ortama taşıdık.”

Öbek açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Proaktif bir yaklaşım sergileyerek sorun oluşmadan müşterimizi uyarıyor, birlikte nasıl daha sağlıklı bir portföy yapısına ulaşırız bunun üzerinde çalışıyoruz. Mayıs ayında yenilediğimiz proje sayesinde 2020’nin ilk dokuz ayında gecikme veya nakit akışında bozulma ihtimali olan hesaplarda yüzde 40’a varan oranda azalma sağladık. Diğer yandan Mikro Scoring Karar Sistemi’nde yapay zeka teknolojisi kullanarak başvuru ve değerlendirme süreçlerini tamamen dijital ortama taşıdık. Müşterimiz olmayan firmalara da bu sistem ile limit tahsisi yapılmasına olanak sağladık. Her iki projede de elde ettiğimiz başarı sonucunda IDC gibi itibarlı bir kurumdan ödül almış olmaktan gurur duyuyoruz. Önümüzdeki dönemde de müşterilerimizin ve çalışanlarımızın hayatını kolaylaştıran yeni nesil dijital projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.