Vakıfbank 50 Milyon TL Bağışladı

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından “Biz Bize Yeteriz” sloganı ile başlatılan “Milli Dayanışma Kampanyası” için Vakıfbank 50 milyon TL değerinde bağış yaptı. Kampanya için yapmış oldukları 50 milyon liralık katkı ile ilgili olarak açıklama yapan Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, “Salgınla mücadelede tüm benliğimizle devletimizin ve milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Üstünsalih açıklamasına şu şekilde devam etti:

“Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde yürütülen salgınla mücadelede başarılı olacağımıza yürekten inanıyoruz. Bankamız köklerindeki kültür de bize darda kalana el uzatmayı öğütlüyor. Vakıfbank Ailesi adına yaptığımız bu bağışın yanı sıra tüm çalışma arkadaşlarımı da kampanyaya destek olmaya davet ediyorum. Bugüne kadar her türlü zorluğa karşı kendi gücümüzle direndik. Bugün de “Biz bize yeteriz” diyerek 83 milyonun omuz omuza vereceğine yürekten inanıyorum.”

Türkiye’nin Yanındaki Gücüz

Koronavirüs salgını ile birlikte yaşanan bu zor süreç içerisinde Türkiye’nin yanındaki güç olduklarını dile getiren Vakıfbank Genel Müdürü, “Salgının ekonomideki sınırlı etkilerini bertaraf etmek için üstlendiğimiz sorumluluğu yerine getiriyoruz. Sayın Hazine ve Maliye Bakanımızın öncülüğünde başta kamu bankaları olmak üzere finans sektörü olarak büyük bir mücadele veriyoruz. İstihdamın korunması, halkımızın dara düşmemesi için her gün yeni bir paketle milli ekonomiye güç veriyoruz. Salgınla mücadelede tüm benliğimizle devletimizin ve milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Üstünsalih açıklamasını şu sözleri ile tamamladı:

“Bu zor günleri atlattığımızda hayatımıza kaldığımız yerden devam edebilmek için bugün üzerimize düşeni yapmalıyız. Bu vesileyle başta doktorlarımız ve sağlık sektörü çalışanlarımız olmak üzere, salgınla mücadele eden, hayatın devamını sağlayan finans sektörüne, emniyet güçlerimize, basın mensuplarımıza, gıda sektörü çalışanlarına, memurlarımıza, işçilerimize, esnafımıza, üreticilerimize, çiftçilerimize şükranlarımı sunuyorum.”