a

Vakıfbank Yeni Küresel Ödeme Seçeneklerini Tanıttı

Vakıfbank Yeni Küresel Ödeme Seçeneklerini Tanıttı
0

BEĞENDİM

Vakıfbank, Türkiye’de yerleşik uluslararası firmaların hazine operasyonlarını merkezi olarak yapabilmeleri için iki yeni küresel ödeme seçeneğini tanıttı. Bu ödeme seçenekleri SWIFT FileAct ve MT 101 olarak yer aldı.

Banka tarafından yapılan açıklamaya göre Vakıfbank yeni ürünleri ile müşterilerine kolaylık sağlarken sistemsel geliştirmeleri tamamlanan FileAct ürünü sayesinde kamu bankaları arasında bir ilk gerçekleştirdi.

Vakıfbank GMY Akyol: Müşterilerimizin Talep ve İhtiyaçlarını Yakından Takip Ediyoruz

Vakıfbank Genel Müdür Yardımcısı Hazım Akyol konuya yönelik olarak şu açıklamayı yaptı:

VakıfBank olarak yenilikçi yaklaşımımızla uluslararası müşterilerimizin de talep ve ihtiyaçlarını yakından takip ediyor ve yerine getiriyoruz. SWIFT FileAct ve MT 101 global ödeme sistemlerini devreye almamız da bu yaklaşımımızın bir göstergesidir.

Bu sayede ağırlıklı olarak Türkiye’de yerleşik uluslararası firmaların başta vergi ödemeleri olmak üzere hazine operasyonları tek kanaldan yapılabiliyor. SWIFT FileAct, toplu ödeme dosyaları veya yapılandırılmış mesajların, büyük veri dosyalarının güvenli ve verimli bir şekilde aktarılmasını sağlıyor. Bu kanal ile her formatta veya boyutta dosya gönderilebiliyor. Ayrıca internet tabanlı dosya aktarım çözümlerinde bulunmayan güvenlik seviyeleri sağlanıyor.

MT101 müşterilerimizin swift kanalı ile talimatlarını direk bankamıza iletebildikleri, banka nezdindeki hesaplarından yapılacak bir veya birden fazla ödeme talimatını içerebilen hızlı ve güvenli bir ödeme şeklidir. FileAct hizmetinde olduğu gibi, vergi ödemelerinin Kamu Bankalarına geçmesi ile bankamızla çalışmak isteyen uluslararası firmaların MT101 mesajı için de talepleri artmıştır. Bu sayede SWIFT mesajı ödeme talimatı olduğundan ayrıca yazılı talimat, onay aranmamaktadır. Ayrıca, global ana firmaya SWIFT üyeliği üzerinden merkezileştirme olanağı sağlamaktadır.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.