Whatsapp’a Girmeden Mesaj Gelmiyor (ÇÖZÜLDÜ)

Whatsapp’a Girmeden Mesaj Gelmiyor (ÇÖZÜLDÜ)

Ancak bazen Whatsapp bildirimlerini alamadığımız anlamış olur da oluyor.

Örneğin, internetimiz kapalı olduğu vakit bildirimleri alamıyoruz.

Bazen de Whatsapp ayarlarında yaptığımız birtakım değişimler yüzünden Whatsapp uygulamasına girmeden, bize arkadaş listemizdeki kişilerin gönderilmiş olduğu mesajları, videoları ya da fotoğrafları görmüyoruz.

Whatsapp’a girmeden bildirim alamamamızın peşinde telefonumuzda mevcut olan bir TASK killer uygulaması ya da virüs programı gibi veri sınırlandıran programlar da yer alabiliyorlar.

Ya da telefonun uyku modundayken internete bağlanmıyor olması da bildirimleri alamamamızı bununla beraber getirebiliyor.

Kısacası Whatsapp bildirimlerini alamamamızın peşinde birçok değişik niçin olabiliyor.

Bu yazımızda Whatsapp uygulamasında bildirim alamayan kişiler tarafınca sık sık dört gözle beklenen bir suali yanıtlamaya, Whatsapp girmeden mesaj gelmiyor, neden? sorusunu cevaplamaya çalışacağız.

WhatsApp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım

Whatsapp’ı Açmadan Mesaj Gelmiyor Neden?

Whatsapp uygulamasına girmeden yani online olmadan size iletilen mesaj, fotoğraf, video vb. iletilere dair tatbik tarafınca size bildirim gönderilmiyorsa bu durumun ihtimaller içinde nedenlerini ve çözüm yöntemlerini özetlemek gerekirse aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz:

Telefonunuzu Yeniden Başlatın

Telefonunuzu kapatıp, tekrardan açarak, sorununuzun çözülüp çözülmediğine karar verebilirsiniz.

Telefonunuzu tekrardan başlatmanız netice vermediyse aşağıdaki şekilleri sırayla deneyebilirsiniz.

Mobil Veri ve Wifi Arasında Geçiş Yapın

Whatsapp bildirimlerinde yaşanmış olan gecikmeler ya da bildirimlerin gelmemesi, sıklıkla fena internet bağlantısından ileri geliyor.

Yani internet bağlantısının düzelmesi ile bu problem da kendi kendine çözülüyor.

Whatsapp uygulamasında bildirim alamamanızın sebebinin fena internet bağlantısı olup olmadığını kontrol etmek adına Mobil Veri ile internete bağlanıyorsanız, Mobil Veri’den çıkın ve internete wifi ağı üstünden bağlanmayı deneyin.

Aynı şekilde internete wifi üstünden giriyorsanız, wifiden çıkın ve mobil veriden internete bağlanın.

Bu tekniği denemenize karşın bildirimleri almamaya devam ediyorsanız, sorununuzun internetten kaynaklanmadığını söyleyebiliriz.

Telefonunuzun Bildirim Ayarlarını Yeniden Düzenleyin

Telefonunuzdaki bildirim ayarları değişimleri yüzünden Whatsaapp uygulamasına girmeden bildirim alamıyor olabileceğinizden ayarlara giriş yaparak, bu ayarları tekrardan düzenlemelisiniz.

Bu noktada;

 • Akıllı telefonunuzun menüsündeki Ayarlar seçeneğine dokunun.
 • Daha sonra Uygulamalar ve Bildirimler seçeneğine dokunun.
 • Karşınıza çıkan değişik programlar arasından Whatsapp’a dokunun.
 • Daha sonra oluşturulan yeni sayfada Veri Kullanımı’na dokunun.
 • Son şeklinde de Arka Plan Veriler ve Sınırsız Veri Kullanımını etken hale getirin.

Yukarıdaki adımları takip ederek, rahatlıkla bildirimlerinizi düzenleyebilir, Whatsapp’a girmediğiniz vakit bile size bildirimlerin iletilmesini sağlayabilirsiniz.

Whatsapp Web Uygulamasından Çıkışınızı Gerçekleştirin

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz yönteme karşın hala bildirim alamıyorsanız; bu vaziyet Whatsapp internet uygulamasında oturumunuzu aleni bırakmış olmanızdan kaynaklı olabilir.

Kısa bir müddet ilkin Whatsapp internet uygulaması üstünden söyleşi ettiyseniz; internet uygulamasından çıkarak, bu sorununuzu net çözüme kavuşturabilirsiniz.

Whatsapp internet uygulamasından çıkmak için,

 • Whatsapp programını akıllı telefonunuzda açtıktan sonra ekranın derhal sağ üst köşesinde bulunan üç nokta işaretine tıklayın.
 • Yani oluşturulan menüden Whatsapp internet seçeneğine dokunun.
 • Daha sonra oluşturulan sayfada Tüm Cihazlardan Çık seçeneğine dokunun.
 • Tüm Cihazlardan Çıkmak İstediğinize Emin misiniz? sorusu karşınıza çıktığında Çıkış seçeneğine dokunun.

Telefonunuzda Veri Kullanımını Sınırlandıran Uygulamaları Silin

Bazen de telefonda veri kullanımını sınırlandıran birtakım programlar da Whatsapp bildirimlerini alamamanız ile sonuçlanabiliyor.

Örneğin, virüs taraması yapan birtakım virüs uygulamaları ya da pil ömrünü uzatan uygulamalar; veri kullanımını sınırlandırabiliyorlar.

Bu biçim uygulamaları akıllı telefonunuzdan kaldırarak da bu sorununuzdan kurtulabilmeniz mümkün!

Wifi Ayarlarınıza Göz Atın

Telefonunuz uyku moduna geçtiğinde kablosuz internet bağlantınız da koptuğundan Whatsapp bildirimleri size iletilmiyor olabilir.

Bu noktada wifi ayarlarınıza göz atarak, telefonunuzu uyku modundayken bile Whatsapp bildirimlerini almaya devam edebilirsiniz.

Bu amaçla öncelikle akıllı telefonunuzdan sırayla Ayarlar—Kablosuz—Menü Tuşu—Gelişmiş—Uykudayken Kablosuzu Açık Tut ayarını her vakit olacak şekilde ayarlamalısınız.

Aynı zamanda aynı sayfadaki ‘Kablosuz Optimizasyonu’ opsiyonunun işaretli olmadığından da emin olmalısınız.

Telefonunuzun Güç Modunu Kontrol Edin

Telefon güç modunun ‘Ekonomik’ olarak ayarlanması da veri kısıtlaması sebebiyle bildirimleri alamamanıza yol açabiliyor.

Güç modunuzu ekonomik olarak ayarladıysanız bu moddan çıkarak, bildirim almama sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Güç modunu ekonomik moddan çıkarmak için sırayla Ayarlar—Güç—Ekonomik Mod ayarları seçeneklerine tıklamalı ve ‘Arka Plan Verilerini Devre Dışı Bırak’ seçeneğini iptal etmelisiniz.

Böylelikle bildirimlerin dönem dışı olmasını önleyebilirsiniz.

Sistem güç tasarrufu ya da hususi güç tasarrufu seçeneklerinin etken olması da telefonunuzu kullanmadığınız vakit internet bağlantınızı kapatıyor olabileceğinden aynı sayfada sistem güç tasarrufu ya da hususi güç tasarrufu seçenekleri aktifse bu seçenekleri de eylemsiz hale getirmelisiniz.

Task Killer Uygulamalarını Kullanmaktan Vazgeçin

Akıllı telefonlarımızı hızlandırmak adına telefonlarımıza yüklediğimiz Task Killer uygulamaları da veri sınırlandırması doğrultusunda uygulamaların fonda çalışmaya devam etmelerine mani olabiliyorlar.

Whatsapp uygulaması, fonda çalışmadığından da bildirimleri alamama problemi ortaya çıkabiliyor.

Bu yüzden bildirimleri derli toplu bir halde almaya devam etmek istiyorsanız; akıllı telefonunuzda mevcut olan task killer programını kullanmaktan vazgeçmelisiniz.

Whatsapp Girmeden Mesaj Gelmiyor Çözümü

Whatsapp Uygulamasını Silip Yeniden Yükleyin. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz bütün şekilleri denemenize karşın hala bildirimlere dair sıkıntı yaşıyorsanız; Whatsapp programını telefonunuzdan kaldırmalı ve daha sonra uygulamayı tekrardan telefonunuza yüklemelisiniz.

Sohbet geçmişinizin ve öteki verilerin silinmemesi için uygulamayı kaldırmadan ilkin yedekleme prosedürünü gerçekleştirmeyi de unutmamalısınız!

Telefonunuzun Ayarlarını Sıfırlayın

Whatsapp’ı telefonunuzdan silip, tekrardan yüklemenize karşın sorununuzdan kurtulamadıysanız, telefonunuzun ayarlarını sıfırlamayı düşünebilirsiniz.

Ayarları sıfırlamanız yani yapınak ayarlarına geri dönmeniz de işe yaramadıysa telefonunuzu tamamiyle sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

Telefon sıfırlama konusu ile alakalı tecrübeniz yoksa bu hususta bir uzmandan yardım alabilirsiniz.

Yukarıdaki yöntemler vasıtası ile Whatsapp girmeden mesaj gelmiyor, neden? sorununu rahatlıkla çözüme kavuşturabilirsiniz.

Whatsapp’a Girmeden Mesaj Gelmiyor Iphone 2023

Bu sorun, genelde Android işletim sistemine haiz olan cihazlarda ortaya çıkmakla beraber seyrek de olsa IOS işletim sistemi üzerinde de bu problem görülebiliyor.

Yani Iphone kullanıcıları da birtakım durumlarda ayarlardaki birtakım değişimler yüzünden Whatsapp bildirimlerini programa girmeden alamıyorlar.

Iphone kullanıcısıysanız, bu problemi çözüme kavuşturmak için;

 • Whatsapp’a girin.
 • Ekranın derhal sağ alt köşesinde bulunan Ayarlar seçeneğine dokunun.
 • Yeni oluşturulan sayfada Bildirimler seçeneğine dokunun.
 • En nihayetinde Bildirim Ayarlarını Sıfırla seçeneğine dokunun.

Bildirim ayarlarını Android ya da IOS işletim sistemine haiz telefonlarda sıfırladığınızda bütün Whatsapp bildirim ayarlarının da sıfırlandığını hatırlatmak istiyoruz.

Bu durumda Whatsapp’ta sessize aldığınız şahıs ya da grupların da ayarları sıfırlandığından tekrardan bu kişileri ve grupları sessize almanız gerekiyor.

Yukarıdaki teknik işe yaramadıysa Android cihazlarda geçerli olan ve yukarıda sırayla sizlerle paylaştığımız öteki bütün şekilleri de teker teker denemenizi öneriyoruz!

Whatsapp’a Girmeden Mesaj Gelmiyor Huawei

Huawei telefon kullanıcıları da Samsung, Iphone vb. öteki telefon kullanıcıları gibi birtakım zamanlar bu problemle karşılaşabiliyorlar.

Tüm telefon markalarında Whatsapp’ı açmadan mesaj ve bildirim gelmeme problemi benzer şekilde çözülüyor.

Telefonunuzun markası ne olursa olsun bu problemi çözüme kavuşturmak için yukarıda bahsetmiş olduğumuz şekilleri deneyebilirsiniz.

Yani ilk ilkin telefonunuzu tekrardan başlatmalısınız. Hala problem devam ediyorsa Android cihazlar için yukarıda bahsetmiş olduğumuz bütün şekilleri teker teker deneyebilirsiniz.

Bu yazımızda Whatsapp’a girmeden mesaj gelmiyor, neden? sorusunu yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de mevzuyla alakalı her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum bölümüne yazabilir, önerilerinizi kıymetli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Whatsapp Bildirimler Nasıl Açılır?

Whatsapp uygulamasına girerek ayarlar kısmından bildirimlere girerek açabilirsiniz.

Whatsapp’a Girmeden Mesajlar Gelmiyor Ne Yapmalıyım?

Whatsapp uygulamasına girerek ayarlar kısmından bildirimlere girerek en alt bölümde bulunan bildirim ayarlarını sıfırlaya tıklayarak bildirimleri sıfırlayabilirsiniz.