Akbank 605 Milyon Dolarlık Sendikasyona Ulaştı

Akbank 605 Milyon Dolarlık Sendikasyona Ulaştı

Akbank, Türkiye ekonomisine sağlamış olduğu kaynağı yeni katılımlar ile birlikte 605 milyon dolara çıkardı. Nisan 2020 sendikasyonunu arttıran banka, 2 Nisan’da Kamuoyunu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapmıştı. Burada 560 milyon dolar tutarındaki sendikasyon kredisini piyasalara duyurmuştu. Yeni bankaların da bu sendikasyona katıldığını belirten Akbank, 605 milyon dolarlık sendikasyona ulaştığını belirtti.

İlgili Haber: Akbank Türk Ekonomisine 560 Milyon Dolar Kaynak Sağladı

Geç Kalan Bankaları da Dahil Etti

Sendikasyon alanında yenilikçi bir yaklaşım ile sektör içerisinde akordeon görevi üstlenen Akbank, çalışma saati kısıtlaması nedeniyle işleme geç kalan bankaları da mevcut şartları ile işleme katılmalarına hak verdi. Böylelikle piyasalardaki dalgalanmalara rağmen ilk etapta 600 milyon dolarlık hedefle oluşturulan sendikasyona 15 farklı ülkeden 29 banka katılmış oldu.

KAP’a yapılan açıklamada bankanın 560 milyon dolarlık sendikasyona ulaşmasında 12 farklı ülkeden 24 bankanın yer aldığı belirtilmişti. Banka işleme geç kalan 5 bankanın da sendikasyona dahil edilmesiyle 605 milyon dolarlık sendikasyona ulaştı.

Türkiye’de 72 yıldır istikrar sahibi olarak şeffaf yönetim anlayışıyla hizmet veren banka, uluslararası standartlardaki bankacılık anlayışını güçlü bir şekilde tutmaya devam edeceğini de belirtti. Bankacılık işlemlerinin yanı sıra dijital alt yapısına da önem verdiğini belirten Akbank, bu süreçte ülke ekonomilerini desteklemeye devam edeceklerinin de altını çizdi.