a

Akbank Gelişmekte Olan Piyasaların En İyi Bankası Oldu

Akbank Gelişmekte Olan Piyasaların En İyi Bankası Oldu
0

BEĞENDİM

Akbank, global anlamda en saygın finans yayın gruplarından biri olan Euromoney’in düzenlediği Mükemmellik Ödülleri 2020’de “Gelişmekte Olan Piyasaların En İyi Bankası” unvanını kazandı.

Akbank’ın Genel Müdürü olan Hakan Binbaşgil, Euromoney tarafından toplamda 14 kez ‘Türkiye’nin En İyi Bankası’ unvanına layık görüldüklerinin altını çizdi. Dünya nüfusunun neredeyse tamamını temsil etmenin gurur verici olduğunu vurguladı.

Gelişmekte Olan Piyasaların En İyi Bankası

Hakan Binbaşgil sözlerine, ‘Gelişmekte Olan Piyasaların En İyi Bankası’ unvanına layık görülen ilk Türk bankası olarak, bu ödülü ülkemize ve ülkemizin güçlü bankacılık sektörüne kazandırmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” diyerek devam etti.

Binbaşgil, “Türkiye’nin bankası Akbank olarak kurulduğumuz günden beri ülkemizin geleceğine yatırım yapmaya aralıksız devam ediyoruz. Sağlam finansallarımız, güçlü özsermayemiz, altyapımız ve deneyimimiz ile salgın sürecinde de ülkemizin gelişimine katkıda bulunmayı sürdürdük. Piyasalardaki tüm olumsuzluklara rağmen yılın ilk yarısını başarılı bir şekilde geçirdik. Başta reel sektörümüz olmak üzere Türkiye ekonomisinin hemen tüm bileşenlerine sağladığımız kredilerle katkıda bulunmaya bu zorlu dönemde de devam ettik. Özel ve yabancı bankalar arasındaki TL krediler pazar payımızı önemli seviyede artırdık.” diye de ekledi.

Kusursuz Hizmet

Binbaşgil konuşmasına, “Türkiye’yi geleceğe taşıyacak öncü banka olma vizyonu ile çalışıyor, kapsamlı yatırımlar yapıyoruz. Büyük önem verdiğimiz inovasyon sürecine tüm çalışanlarımızı dahil eden, dinamik, şeffaf, değişimi kucaklayan bir kurumsal kültüre sahibiz. İnovasyon çalışmalarımızın merkezinde yer alan Akbank LAB öncülüğünde, makine öğrenmesi, yapay zeka, büyük veri ve blockchain gibi dünyaya yön veren teknolojilerden faydalandık. Müşterilerimize kusursuz hizmet sunmak için yeni ürünler geliştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

“Tüm bu yapılanlar ışığında Akbank’a Gelişmekte Olan Piyasaların En İyi Bankası unvanı verilmesini çok anlamlı buluyor ve bundan gurur duyuyoruz. Aldığımız bu önemli ödül ile çıtayı yükselttik. Bu başarının bize yüklediği sorumlulukla ülkemizin sürdürülebilir büyümesini desteklemek için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Türkiye’nin en nitelikli bankacılarıyla, toplumumuzun ve ülkemizin geleceğine yönelik projeler gerçekleştirmeyi sürdüreceğiz. Bizi daima ileriye taşıyan ve en iyiyi yapmaya teşvik eden müşterilerimize, hissedarlarımıza ve bankamızı başarıdan başarıya taşıyan çalışanlarımıza gönülden teşekkür ederim.” diyerek de açıklamasını sonlandırdı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.