a

Akbank Tekrar “Doğu ve Orta Avrupa’nın En İyi Ödeme Bankası” Seçildi

Akbank Tekrar “Doğu ve Orta Avrupa’nın En İyi Ödeme Bankası” Seçildi
0

BEĞENDİM

Akbank, müşterilerine en iyi bankacılık deneyimi gerçekleştirmek için birtakım ürün ve hizmetler sundu. EMEA Finance’in düzenlediği yarışmada 5. kez “Doğu ve Orta Avrupa’nın En İyi Ödeme Bankası” olmayı başardı.

Tüm dünyada yaşanan koronavirüs sürecinde Akbank, güçlü olan dijital altyapısı ile birlikte kesintisiz hizmet anlayışını sürdürmeye devam etti. Kalite ve güvenilirlikten de ödün vermeyen banka olduğunu 5. kez kanıtladı.

Akbank Ticari Bankacılık`tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olan Mehmet Tugal açıklama yaptı. “Yaşadığımız pandemi sürecinde, yatırımlarımızın ve dijitalleşmeye yönelik adımlarımızın ne kadar doğru ve yerinde olduğunu bir kez daha görmüş oluyoruz. Ödeme ürünlerinde pandemi öncesi yapılan dijitalleşme çalışmaları ve müşterilerimize uygun çalışma modelleri önerilmesi ile dijitalleşme oranlarımız %97 seviyelerine ulaşmış görünüyor.

Bugün geldiğimiz noktada Akbank olarak yıllardır müşterilerimize günlük bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilecekleri dijital kanallar ve online servisler sunmaktayız. Bu online servisler de müşterilerimize, ödemelerini 7/24 yapabilmelerini sağlamakta.

Yaptığımız ERP entegrasyonları, diijital onay mekanizmaları, elektronik imza entegrasyonları ile müşterilerimiz mekan bağımsız çalışabilmekte, zamandan tasarruf sağlarken işlemlerini çok daha hızlı ve sorunsuz tamamlayabilmektedir. Müşterilerimizin yurtdışı ödemelerini daha hızlı ve kolay yapabilmelerini sağlamak amacıyla uluslararası platformlarla entegrasyonlarımızı artırırken diğer yandan SWIFT ile sürdürdüğümüz yeni çalışmalar kapsamında; SWIFT GPI takip özelliğini bireysel ve kurumsal kanallarımıza açarak müşterilerimizin transferlerini baştan sona kolaylıkla takip etmelerini sağlıyoruz” dedi.

Tugal: Logo ERP ile yapılan entegrasyon sayesinde doğrudan müşterilerimizin muhasebe sistemlerinde yerimizi aldık.

Tugal “2020 yılı içerisinde hayata geçirdiğimiz Türkiye’de en yaygın kullanılan Logo ERP ile yapılan entegrasyon sayesinde doğrudan müşterilerimizin muhasebe sistemlerinde yerimizi aldık; bu gibi açık bankacılık kapsamdaki iş birliklerimizi de geliştirmeye devam edeceğiz.  Global platform ve FinTech’lerin finans dünyasındaki potansiyelini en erken gören bankalardan biri olarak, fatura iskonto platformları ile iş birlikleri yaparak kanal çeşitliliğimizi zenginleştirmeyi de sürdürmekteyiz.

Yeni uygulamaya aldığımız yenilikçi bir ürün olan Dijital Ödeme Garantisi ile ödeme ve tahsilat garantisini Akbank Kurumsal İnternet’e taşıdık. Bu ürün benzer nitelikteki Çek, Doğrudan Borçlandırma ve Teminat Mektubu ürünlerinin özelliklerini bünyesinde topluyor, tek bir limit ile birden fazla satıcı firmaya, tamamen alıcı firmanın kontrolünde tahsilat garantisi sağlıyor.

Bu sistemde tedarikçilere Akbank güvencesini dijital ortamda sağlarken aynı zamanda garantili alacağın erken finansmanı ve 3. firmalara devrini de yine aynı sistem üzerinden sağlayabilmekteyiz.

Akbank olarak son 6 yılda 5. kez bu ödülü Türkiye’ye getirmekten mutluluk duyuyor ve yenilikçi çözümlerimiz ile kesintisiz, dijital ve güvenilir Akbank deneyimini müşterilerimize yaşatmaya devam etmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.