Albaraka Türk’ten AlbarakaTech Global Geliyor!

Albaraka Türk'ten AlbarakaTech Global Geliyor!
Albaraka Türk'ten AlbarakaTech Global Geliyor!

Albaraka Türk, bankacılık sektörüne yeni bir soluk olacak “AlbarakaTech Global”i hayat geçiriyor. Banka veri analitiği, miktoservis mimarisi, yapay zeka ve mobil teknolojiye odaklanacak çözümler sunmak için hazırlanıyor. Albaraka Türk’ün yeni iştiraki AlbarakaTech Global, yapay zeka, veri analitiği, mikroservis mimarisi ve mobil teknolojilere odaklanarak, sektöre yeni çözümler sunmaya hazırlanıyor.

Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre Albaraka Türk’ün yeni iştiraki olarak sektöre sürülecek AlbarakaTech Global, bankacılık sektöründe yeni bir soluk olacak. Banka tarafından yapılan açıklamaya göre, AlbarakaTech Global, bankanın bünyesinde hizmet veren tüm yazılım geliştire fonksiyonlarını kapsayacak. Banka, diğer finansal kurumlara da AlbarakaTech Global üzerinden hizmet vermeyi planlıyor.

Vizyonumuz Dünyanın En İyi Katılım Bankası Olmak

Aralık ayının başında 218 çalışanı ile yeni ofisinde hizmet vermeye başlayan AlbarakaTech Global, Albaraka Türk’ü, Albaraka Türk’ün grup şirketlerini ve küresel bankacılık sektörüne çözümler sunacak. Albaraka Türk Genel Müdürü ve AlbarakaTech Global Yönetim Kurulu Başkanı Melikşah Utku, “Dünyanın en iyi katılım bankası olma vizyonumuz paralelinde attığımız adımlarla, katılım bankacılığını küresel anlamda geliştirmeye ve ekosistemimizi büyütmeye devam ediyoruz.

Yeni iştirakimiz AlbarakaTech Global’in yenilikçi bakış açısı ile Albaraka Türk’ün 35 yılı aşan bilgi ve tecrübesini birleştirerek mevcut ve potansiyel tüm müşterilerimizin, ihtiyaç ve taleplerine katma değer yaratacak BT çözüm ve hizmetlerimizle destek olmayı sürdüreceğiz.” şeklinde açıklamada bulundu.

Tuğlu: Çok Sayıda Çözüm Ortaklığı Sunduk

Ayrıca açıklamada AlbarakaTech Global Genel Müdürü Ali Tuğlu, “Albaraka Türk Bilgi Teknolojileri grubu çatısı altında önemli büyük projelere imza atmış bir ekibimiz var. Bu dönemde, Albaraka’nın dijital dönüşümünün hayata geçirilmesinin yanı sıra, Insha Ventures ve Albaraka Garaj çatısı altındaki yeni girişimlerle beraber çok sayıda çözüm ortaklığında bulunduk. Şimdi bu deneyimleri AlbarakaTech Global bünyesinde yenilikçi ürünlere dönüştürmek istiyoruz. Öncelikli hedefimiz uluslararası pazarda çözüm ve hizmet üreten finansal teknoloji firmaları arasında zirvede yer almak. Alışılagelmişin dışında projelere imza atmak ve bu sayede bizimle çalışan kurumlara bulundukları pazarlarda oyunun kurallarını belirleyen firmalar olabilmelerini sağlamak istiyoruz. Bu doğrultuda, son yıllarda araştırma ve geliştirme faaliyetlerine yaptığımız yatırımları AlbarakaTech Global bünyesinde büyüterek devam ettireceğiz.” şeklinde açıklama yaptı.