a

Burcu Civelek Yüce Akbank Mobil Hakkında Konuştu

Burcu Civelek Yüce Akbank Mobil Hakkında Konuştu
0

BEĞENDİM

Finans Gündem’de yer alan habere göre, 2019 yılında tamamen yenilenen Akbank Mobil müşterilerine yeni hizmetler sunmaya ve deneyimlerini en üst düzeye çıkarmak için çalışmalara devam ediyor. Dünyanın sektöründe lider kuruluşlar tarafından çok sayıda ödüle layık görülen Akbank Mobil, tasarım, altyapı, hizmet, sadelik ve deneyim açısından hizmetini daima üst düzeye çıkarıyor.

Akbank Strateji, Dijital Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı olan Burcu Civelek Yüce, “Müşterilerimiz için anlamlı deneyimler üretmek çok önemli. Akbank Mobil’de müşterilerimiz için onlara özel bir iletişim alanı tasarladık. Geçtiğimiz yıl Eylül’den bu yana Akbank Mobil’de müşterilerimizin büyük verisinden yola çıkarak, onlar için anlamlı, kişiselleştirilmiş içerikler üretiyoruz. Aylık, haftalık nakit akış özetleri, harcama iadesi bilgileri, haftalık nakit akış öngörüsü gibi akıllı ipuçları zaten uzun zamandır müşterilerimize bu servis ile sunuyoruz.” dedi.

Müşterilerimiz İçerikleri Kişiselleştirebilecek

Civelek Yüce, konuşmasını “Yeni güncelleme ile birlikte artık müşterilerimiz beğenilerine göre oylayarak bu alandaki içeriği daha da kişiselleştirebilecek. Günlük bankacılık işlemlerinde de müşterilerimiz için yenilikçi çözümler üretmeye devam ediyoruz. Müşterilerimiz bugün QR kod, bluetooth gibi beş farklı yöntem ile para transferi yapabiliyor. Telefon rehberine kaydeder gibi alıcıları kaydedebiliyor, akıllı sistemlerimiz sayesinde geçmiş verilere dayanarak önerdiğimiz para transferlerini görebiliyorlar. Dilerlerse saniyeler içinde işlemlerini tamamlayabiliyorlar. Akbank Mobil müşterilerimizin ödeme alışkanlıklarını da değiştiriyor.

POS’ta QR kod ile ödeme, faturaların OCR, QR ve barkod teknolojileri ile tanımlanması, NFC özelliği ile temassız ödeme gibi hayatı kolaylaştıran birçok fonksiyon müşterilerimiz tarafından yoğun olarak kullanılıyor.Bunlar gibi birçok özelliğin yanı sıra yatırım işlemi yapan müşterilerimiz için de yepyeni bir deneyim tasarladık. Müşterilerimiz tüm varlıklarını tek ekranda görüntülerken, her ürünün detaylarını inceleyebiliyor ve yatırımlarının performansını takip edebiliyor.

Tüm bu çalışmalarımızın sonucunun rakamlara yansıması bu yeniliklerin müşterilerimizde karşılık bulduğunu gösteriyor ve bizi çok mutlu ediyor. Yılın başından bu yana mobilden finansal işlem yapan müşteri sayımız %15 artarken, mobilden yapılan finansal işlem adetlerinde %62’lik artış gördük. Yatırım alanında yaptığımız yenilikler sonucunda da Akbank Mobil’den yapılan yatırım işlemleri iki katına çıktı. Yeni yılda da birçok yeniliği müşterilerimizin hizmetine sunarak finansal hayatlarını kolaylaştırmaya, pratik çözümler üretmeye ve Akbank Mobil’i geliştirmeye devam edeceğiz.” şeklinde sonlandırdı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.