Denizbank 150 Bin Yeni Müşteri Kazandı

DenizBank 9 ayda 14,2 milyar TL konsolide net kar elde etti!

DenizBank Dijital Dönüşüm, Değişim Yönetimi ve Şube Dışı Kanallar Genel Müdür Yardımcısı Umut Özdoğan, açıklama yaptı. Özdoğan, “Ağustos ayına özel kampanyamız ile aylık 150 bin kişiyi DenizBanklı yaptık. Kurum olarak ilk günden itibaren hareket noktamız ‘Müşteri ne ister?’ sorusu oldu.” dedi.

DenizBank tarafından yapılan açıklamaya göre, 2021 yılının Mayıs ayında hayata geçen Uzaktan Müşteri Olma sürecinde başvuru adetleri tüm sektörde aylık 1 milyona ulaştı. Vatandaşlar; şubeye gitmeden, hızla ve güvenle banka müşterisi olma kolaylığını yakalamış oldu. Banka bu sayede, aylık 150 bin müşteri kazanımı ile sektörde uzaktan müşteri edinme pazar payını her geçen gün artırması ile dikkatleri üzerine topladı.

Her 10 müşteriden 6’sını böyle kazandılar

Açıklamada görüşlerine yer verilen Umut Özdoğan, her 10 müşteriden 6’sını Uzaktan Müşteri Olma süreci ile kazandıklarını belirtti. Özdoğan, yeni müşteri ediniminde dijital kanallarının payını önemli oranda artırdıklarını da ifade etti.

Yapılan açıklamada, Uzaktan Müşteri Olma süreci ile bankacılık hizmetlerine şubeye gitmeden ulaşabilmek, müşterinin kolay ve erişilebilir bankacılık ihtiyacına yanıt verdiği ifade edildi. Zamanlarını verimli kullanmak istediğini aktaran Özdoğan, şunları kaydetti:

“Uzaktan Müşteri Olma süreci banka müşterisi olmayı bugüne kadar tecrübe etmediğimiz şekilde pratik ve hızlı hale getirdi. Biz de DenizBank olarak dijitalden müşteri olan kullanıcılarımıza, kredi, kredi kartı gibi ürünlerde ön onaylı limitler hazırlayıp anında kullanım imkânı sağlayarak pek çok temel bankacılık ihtiyacında süreci uçtan uca dijital hale getiriyoruz. Bankamızın ana müşteri kazanım kanalı olan MobilDeniz’de ücretsizlik yanında birçok üründe uygun faiz oranları ve avantajlar sunuyoruz. Ağustos ayına özel kampanyamız ile aylık 150 bin kişiyi DenizBanklı yaptık. Kurum olarak ilk günden itibaren hareket noktamız ‘Müşteri ne ister?’ sorusu oldu. Önümüzdeki dönemde de ihtiyaç duydukları hizmetleri müşterilerimiz için en efektif şekilde erişilebilir kılmak, finansal işlemlerini teknoloji ve inovasyondaki gücümüzle kolaylaştırmak için çalışmalarımızı var gücümüzle sürdüreceğiz.”

DenizBank ile 10 dakikadan kısa sürede uzaktan müşteri olmak mümkün!

Edinilen bilgiye göre, kullanıcılar, MobilDeniz’i indirdikten sonra, “Müşteri Ol’’ adımlarını tamamlayarak DenizBanklı olabilme imkanına sahip!

Başvuru sırasında görüntülü görüşme ve kurye ile başvuruyu tamamlama seçeneğinin yer alması, müşterilerin hızlı bir şekilde banka müşterisi olmasını sağlıyor. Görüntülü görüşme temsilcileri, işitme engelli vatandaşlara işaret dili ile hizmet de veriyor. Müşteri, başvuru sürecini tamamlarken, kendisine özel ön onaylı limitler çalışılarak ürün tekliflerinden faydalanabiliyor. MobilDeniz ile tüm bu süreç 10 dakikadan kısa bir sürede tamamlanabiliyor.