ING Türkiye İlk Çeyrekte 53,1 Milyar TL Kredi Desteği Verdi

ING Bank mevduat oranında da artış yaşadı. Mevduatlarının 32,9 milyar TL’ye yükseldiğini söyleyen banka, 53,1 milyar TL değerinde toplam kredi desteği verdiğini açıkladı.  

ING Türkiye, 2020 yılına ait ilk çeyrek verilerini açıkladı. Banka yılın ilk çeyreğinde 43,8 milyar TL nakdi olmak üzere toplamda 53,1 milyar TL kredi desteği verdi. Bankanın aktif toplamının ise 65,7 milyar TL olduğu açıklandı. Sermaye yeterlilik oranı yüzde 24,09 olan bankanın yılın ilk üç ayına ait özkaynakları 8,9 milyar TL olarak belirtildi.

ING Bank mevduat oranında da artış yaşadı. Mevduatlarının 32,9 milyar TL’ye yükseldiğini söyleyen banka, 53,1 milyar TL değerinde toplam kredi desteği verdiğini açıkladı.

ING Türkiye Koronavirüs Salgınında Hızlı Adımlar Attı

ING Türkiye yaşanan koronavirüs salgınında hızlı adımlar atarak hem müşterilerini hem de toplum sağlığını korumaya yönelik önemli tedbirler almıştı. Çalışan personellerinin sağlığını bir adım ön planda tutan banka, İK tarafından çeşitli uygulamaları hayata geçirmişti. Uzaktan çalışma sistemine geçmiş, şube içerisindeki çalışma saatlerine de kısıtlama getirmişti.

Müşterilerinin salgın nedeniyle ekonomik yönden olumsuz etkilendiğinin farkında olan ING, bireysel ve tüzel müşterilerinin tamamına kredi destekleri sunmuştu. İhtiyaç, taşıt ve konut kredisi taksitlerinde öteleme yapmış, kredi kartı ödemelerini 3 ay ötelemişti. Ek olarak banka Milli Mücadele Kampanyası kapsamında 5 milyon TL değerinde destekte bulunmuştu. Toplum Gönüllüleri Vakfı’na ise 1,7 milyon TL bağışlamıştı.

Dijital Bankacılık Kanalları Geliştirildi

Yaşanılan zorlu dönemde müşterilerin şube dışı kanallar yolu ile bankacılık faaliyetlerini yerine getirmesini sağlayan ING, mobil bankacılık uygulamalarını geliştirmişti. Bankacılık faaliyetlerinin bu dönem içerisinde yüzde 80’inin mobil ve dijital kanallar yolu ile gerçekleştiği açıklandı. Şube dışı kanallar yolu ile yapılan toplam işlemin ise yüzde 96,5 olduğu belirtildi. Mobil bankacılık üzerindeki toplam aktiflik ise yüzde 97’ye yükseldi. Bankaya ait akıllı bankacılık robotu olan INGo ile mesajlaşma ise 4 milyona yükseldi.