a

Kuveyt Türk Türkiye’nin En İyi İşvereni Seçildi

Kuveyt Türk Türkiye’nin En İyi İşvereni Seçildi
0

BEĞENDİM

Kuveyt Türk Katılım Bankası, “Great Place to Work” Enstitüsü tarafından düzenlenen “Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2020” programında iki dalda ödül aldı. Banka tarafından yapılan açıklamada, iş süreçlerini “önce insan – önce çalışan” prensibi ile yönettikleri ifade edildi. Böylelikle banka, insan kaynakları alanında düzenlenen programda iki farklı ödül kazanmış oldu.

Bu yıl “5000+ Çalışan Sayısı” kategorisinde birinci olan ve üçüncü kez “Türkiye’nin En İyi İşvereni” seçilen banka, aynı zamanda “Finansın En İyisi” olarak sektör özel ödülünü üçüncü kez aldı. Bankanın yüzde 100 iştiraki olan teknoloji şirketi Architecht ise “50 – 250 Çalışan Sayısı” kategorisinde en iyi işverenler listesine girdi.

“Çalışma Arkadaşlarımıza Kendilerini Özgürce İfade Edebileceği Ortamlar Hazırlıyoruz”

Konuya yönelik olarak açıklama yapan Kuveyt Türk Strateji, İK ve Dijital Dönüşüm Grubundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aslan Demir açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Öteden beri çalışanlarımızın memnuniyetini ve gelişimini odağımıza alan bir yaklaşım sergiliyoruz. Çalışma arkadaşlarımıza, kendilerini özgürce ifade edebileceği ortamlar hazırlıyor; kariyerleri boyunca sürekli kendilerini geliştirebilecekleri imkanlar sunuyoruz. Özgür düşünce ortamının ve çalışan memnuniyetinin insan kaynakları süreçlerimizi pozitif bağlamda güncellemeye katkısını gördükçe seviniyoruz. Çalışanlarımızın ‘İyi ki buradayım’ dedikleri bir iş ortamına sahip olmasını kıymetli buluyoruz. Özgün uygulamalar geliştirmek her zaman önceliğimiz olacak.

Ortalama çalışma süresinin artmasında, birçok faktörün yanı sıra çalışanlarımızın kendilerini ifade edebilmesi önemli bir etken. Çalışanlarımızın fikir, öneri, şikayet şeklinde bize ilettikleri tüm görüşlerini önemsediğimiz için çeşitli platformlar oluşturuyoruz. Bugüne kadar Önce Çalışan Meclisi, Çalışan Memnuniyeti Hattı, Arkadaşım İK, Gönüllü Denetçilik Hattı, Etik Bildirim Hattı, İyi ki Mobil uygulaması gibi bazı iç iletişim ağları oluşturduk. Buradaki amacımız iş arkadaşlarımızla şeffaflık ilkesi temelinde bir iletişimde bulunmak. Çalışma arkadaşlarımızın motivasyonunu artırmak, gösterdikleri yüksek performansı devam ettirmelerine yardımcı olmak, süreçlerimizi geliştirmeye yönelik katkılarından dolayı teşekkür etmek bizim için oldukça kıymetli başlıklar.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.