a

QNB Finansbank Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi KOBİ Bankacılığı Seçildi

QNB Finansbank Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi KOBİ Bankacılığı Seçildi
0

BEĞENDİM

QNB Finansbank, KOBİ’lere yönelik finansal ve dijital çözümleri, Dijital Köprü Projesi ve koronavirüs salgını süresi boyunca reel sektöre yönelik gerçekleştirmiş olduğu kredi destek paketleri sayesinde ödül kazandı. Banka, en önde gelen saygın finans kuruluşu ve yayın gruplarından biri olan Euromoney tarafından düzenlenen “2020 Mükemmellik Ödülleri” kapsamında “Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi KOBİ Bankası” ödülüne layık görüldü.

Konuya yönelik açıklama ise QNB Finansbank Bireysel Bankacılık ve KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Erkin Aydın’dan geldi. Aydın açıklamasında, “Bankamızın, fiziksel ve dijital kanallar aracılığıyla müşterilerine hem öngörülü bir risk yönetimi hem de proaktif destek sunması sayesinde Euromoney’in bu yılın Orta ve Doğu Avrupa’nın en iyi KOBİ bankası ödülüne layık görüldük.” dedi.

QNB Finansbank KOBİ’lere Özel Finansal Modelleme Sistemi Kurdu

QNB Finansbank Bireysel Bankacılık ve KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Erkin Aydın açıklamasına şu şekilde devam etti:

“KOBİ’ler için ayrı bir finansal modelleme sistemi kurduk. KOBİ’leri mikro küçük ve orta ölçekli işletmeler olarak ikiye ayırdık. Türkiye’nin tarım ve turizm sektörü için de ayrı hizmet modelleri geliştirdik.

Türkiye’deki pek çok banka KOBİ’lere genellikle şubeleri aracılığıyla hizmet ederken, QNB Finansbank, hem fiziksel şubeyi hem de dijital kanalları birleştiren, müşteri dostu bir model oluşturdu. Banka bünyesindeki KOBİ Bulut Birimi’nin yanı sıra Dijital Köprü denilen yeni hizmet de bu modele dahil edildi. Geçtiğimiz sonbahar aylarında hayata geçen bu model, müşterilere muhasebe, faturalama ve insan kaynakları çözümleri gibi yan ürünler sunarak küçük işletmelerin dijitalleşmesine yardımcı oluyor. KOBİ müşterilerimizin dijital olanaklardan yararlanmaları için köprü görevi görüyoruz.

Üstelik gerektiğinde 3 ay daha uzatma imkanı da tanıdık. Bugüne kadar bankanın KOBİ müşterilerinin 4’te biri bu imkandan yararlanmış durumda. Bu şekilde müşterilerimizin nakit akışlarındaki sıkıntıları da gidermelerine yardımcı olduk.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.