Vakıfbank Pandemi Sürecinde Vergi Ödemelerinde Kolaylık Sağlıyor

Vakıfbank pandemi sürecinde özel ödeme seçenekleri sunmaya devam ediyor. Bu seçenekler sayesinde firmalar ve bireysel mükellefler hiçbir yoğunluk yaşamadan Haziran ayında (26.06.2020 ile 30.06.2020 tarihleri arasında) ödemesi gereken tüm vergilerini hızlı ve basit bir şekilde ödeyebilecek.

KDV ve Stopaj ödemelerinin tarihinin yaklaştığı bu dönemde sunulan kolaylık sayesinde Vakıfbank müşterilerinin yanında olduğunu gösteriyor. Ticari ve bireysel segmentte yer alan tüm banka müşterileri ile tüm vergi mükellefleri,  T.C. kimlik, vergi kimlik, tahakkuk, plaka, Tüketici Hakem Heyeti ve Kamu Alacağı Tahsilat Platformu referans numaraları ile vergi, resim, harç ve ceza borçlarını ödemelerini sorgulayabiliyor. Banka şube ve dijital kanalları üzerinden müşterilerine özel 18 adet farklı ödeme seçeneği sunuyor. Vergi sorgu ve ödemelerinde ise toplamda 32 farklı seçenek bulunuyor!

Vakıfbank GMY Akyol: Alternatif Ödeme Yöntemleri ile Müşterilerimize Destek Oluyoruz

Vakıfbank Genel Müdür Yardımcısı Hazım Akyol konuya yönelik olarak şu açıklamayı yaptı:

“VakıfBank olarak Bankamızda bulunan alternatif ödeme yöntem ve kanallarımızla her zaman müşterilerimize destek oluyoruz. Özellikle dijital alandaki yenilikçi ürün ve hizmetlerimizle mükelleflerin hayatını kolaylaştırıyoruz. Mesai saatine bağlı kalmaksızın tüm kanallarımızla müşterilerimizin hızlı ve kolay şekilde vergi ödemelerini sorunsuz yapmalarını sağlıyoruz. Bankamızda vergi tahsilatları, şube, internet bankacılığı, VakıfBank mobil, ATM, çağrı merkezi, düzenli ödeme, barkod, VakıfPay, SMS, e-posta, toplu vergi ödeme, SFTP, online web servis, kredi kartı, bankomat kart ve VakıfTax (Vergi Kart)  gibi seçeneklerle yapılabiliyor.

VakıfPay ürünümüz ile vergi ödemelerinde bir ilke imza atıyoruz. VakıfPay kullanan müşterilerimiz, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın sitesi üzerinden kart bilgilerini paylaşmadan,  hafta sonları ve resmi tatiller dâhil olmak üzere tüm vergi ve harç ödemelerini yapabiliyor. Bu yöntemde kredi kartı kullanmak gerekmediği gibi ihtiyaç halinde anında kredi kullanma imkânı da sunuluyor.

Vergi özelinde çıkarılan ilk güvenli kart olan VakıfTax ile gümrük ve emlak vergileri dışında kalan ödemeler ve Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından yayınlanan tüm vergi tahsilatları, VakıfBank’ın tüm kanallarından hızlı ve güvenli şekilde yapılabiliyor.

VakıfBank şube, internet bankacılığı, VakıfBank Mobil ve ATM kanalıyla ödeme yapan müşterilerimiz, hesaplarından düzenli ödeme talimatı vererek vergilerini ödeyebiliyor. Şifreli bir uygulama kullanmak istemeyen müşterilerimiz ise yetkilendirecekleri bir mobil telefondan ödeme gerçekleştirebiliyor.

Devreye aldığımız yeni uygulamamız VakıfBank Mobil’den BARKOD-QR (KARE KOD) okuma ile VakıfBank Mobil kullanıcıları, hiçbir veri girişi yapmadan, bağlı oldukları vergi dairelerinden ya da GİB İnternet Vergi Dairesi’nden alacakları ‘Vergi Tahakkuk Fişi’nde bulunan barkodu, VakıfBank Mobil uygulamasına okuttuktan sonra tahsilat işlemini hatasız ve kolayca tamamlayabilecek.

Bir diğer yenilikle de VakıfBank müşterileri, tüm vergi, harç, resim ve ceza ödemelerini, Hızlı Vergi Ödeme Sistemi ile sadece T.C. kimlik numarası veya vergi kimlik numarası bilgilerini girerek kolaylıkla yapabiliyorlar.”