a

Çin Dijital Cüzdan Uygulamasında İlerleme Kaydetti

Çin Dijital Cüzdan Uygulamasında İlerleme Kaydetti
0

BEĞENDİM

Çin, dijital cüzdan uygulamasında ilerleme kaydettiklerini belirtti. Ayrıca dünyanın ilk egemen dijital para birimini büyük bir lansman ile piyasaya süreceklerini de ekledi.

Dijital cüzdan elektronik bir cihaz!

Dijital cüzdan, elektronik ortamda çeşitli işlemlerin yapılmasına izin veren bir cihazdır. Bu işlemler arasında bilgisayarlarla ya da akıllı telefonlarla çevrimiçi satın alma veya mağazadan satın alma bulunuyor. Ayrıca herhangi bir bankaya ait olan hesabınız da dijital cüzdan ile bağlantılı olabiliyor.

Merkez bankası ile birlikte Agricultural Bank of China, Bank of China, Industrial and Commercial Bank of China, China Construction Bank ve Shenzhen Bank dahil pilot uygulama yapılıyor. Pilot uygulama sonrasında dijital renminbi (Çin Yuanı) satışa sunulacak.

Pilot uygulamaya kullanıcılar, kendi cep telefon numaralarıyla kayıt olacaklar. Kayıt işlemi sonrasında hesaplarından para transferi gerçekleştirebilir, para çekebilir hatta ödeme yapabilirler. Dijital cüzdan pilot uygulamasında internetsiz para transfer işlemi de test ediliyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.