Euromoney Dergisi TEB Özel’i Türkiye’nin ‘En İyi Özel Bankası’ Seçti!

Global alandaki finans yayın grubu olan Euromoney Dergisi, “Özel Bankacılık ve Varlık Yönetimi Araştırması” kapsamında “En İyi Özel Bankacılık” ödülünü TEB Özel’e verdi. Araştırma 2 bin 300’ü geçen sektör profesyonelinin değerlendirmeleri aracılığıyla gerçekleşti.

6 Alanda Ödül Aldı

“En İyi Özel Bankacılık” ödülü ile birlikte Euromoney Dergisi tarafından 6 alanda ödül sahibi olan TEB Özel’in aldığı ödüller şu şekilde yer aldı:

  • En İyi Özel Bankacılık
  • Sermaye Piyasaları ve Danışmanlık Hizmetleri
  • Gelecek Nesil Programları
  • Sosyal Etki Yatırımları
  • Özel Bankacılık ve Varlık Yönetiminde En İyi Veri Yönetimi ve Veri Güvenliği
  • En İyi Yenilikçi Teknoloji Uyarlaması

TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi bu ödülleri almak ile gurur duyduklarını ifade ederek şu açıklamada bulundu:

“Türkiye’de özel bankacılığın kurucusu ve ilk uygulayıcısıyız. Varlık yönetimi alanındaki uzmanlığımızla, bankacılık ve finansman işlemlerinde müşterilerimize uzun vadeli ve varlığa değer katan çözümler sunuyor, her geçen gün hizmetlerimizi geliştiriyoruz. 30 yılı aşkın süredir Özel Bankacılık alanında sürdürdüğümüz güvenilir ve tutarlı çizgimiz ile istikrarımızı bozmadan yolumuza devam ediyor, müşterilerimizin talepleri doğrultusunda farklı ürünler ve hizmet modelleri geliştiriyoruz.

Türkiye genelinde 11 Özel Bankacılık Merkezi ve 4 şube içi hizmet noktasında müşterilerime ulaşıyoruz. Tüm bu başarılı çalışmalarımızın uluslararası finans camiası tarafından ödüllendirilmesi ise daha iyi çalışmamız için bize motivasyon kaynağı oluyor. Kısa bir süre önce International Finance tarafından aldığımız birincilik ödülünün ardından Finans ve bankacılık dünyasının önemli dergilerinden Euromoney tarafından “En İyi” olarak ödüllendirilmek bizlere büyük bir gurur verdi ve aynı zamanda başarımızı da tazeledi. Çünkü bu ödüller sadece bankamızın ürün ve uygulamalarının başarısını tescil etmekle kalmıyor; aynı zamanda TEB olarak benimsediğimiz ‘Danışman Banka’ anlayışımızın bir göstergesi olarak öne çıkıyor.”

Sosyal Girişimcilik Kavramına Yönelik Çalışmalar

Dünyanın ilk ve en geniş sosyal girişimcilik platformu olan Ashoka ile “Açık Açık Sosyal Girişim” projesini hayata geçirdiklerini vurgulayan Mendi, “Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hızla farkındalığı artan sosyal girişimcilik kavramına yönelik de çalışmalar başlattık. Dünyanın ilk ve en geniş sosyal girişimcilik platformu Ashoka ile birlikte ‘Açık Açık Sosyal Girişim’ projesini hayata geçirdik. Sosyal girişimlerin hızlı, güvenli ve başarılı büyümesine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Ayrıca yine Ashoka Türkiye ile sosyal finans kavramı odağında, sosyal girişimlerin finansal desteklere erişimlerini kolaylaştırma amacıyla ‘Sosyal Finans Toplantıları’ ve ‘Fark Yaratan Yatırımlar Network Buluşmaları’ da düzenliyoruz. Bu etkinliklerde sosyal girişimleri potansiyel yatırımcılarla bir araya getirerek sürdürülebilir iş modellerinin desteklenmesi için çalışıyoruz.” ifadelerine de açıklamasında yer verdi.

TEB Özel Bankacılık 2019 yılında da 3 adet ödül almıştı. Bu ödüller International Finance, World Finance ve Global Finance tarafından verilmişti. “En Yenilikçi Özel Bankacılık” ve “En İyi Özel Bankacılık” ödüllerinin sahibi olmuştu.