a

Garanti BBVA En İyi Kurumsal Yönetim Seçildi

Garanti BBVA En İyi Kurumsal Yönetim Seçildi
0

BEĞENDİM

Garanti BBVA, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği tarafından verilen “Kurumsal Yönetim Ödülleri” çerçevesinde 2019 yılının en yüksek nota sahip olan şirketi oldu. TKYD’nin yapmış olduğu değerlendirmeye göre Garanti BBVA, 97,28 puanla En Yüksek Yönetim Derecelendirme Notuna Sahip Şirket ödülünü aldı.

Banka aynı zamanda 97,55 puanla Yönetim Kurulu Kategorisindeki En Yüksek Derecelendirme Notuna Sahip Şirket kategorisinde de ilk sırada yer aldı.

Garanti BBVA Ödül Üstüne Ödül Aldı

Bankanın elde etmiş olduğu başarılar sonrasında Garanti Bankası Genel Müdürü Recep Baştuğ açıklamalarında şu ifadeleri kullandı;

“Garanti BBVA olarak kurumsal yönetim ilkelerini sadece yönetim yaklaşımı olarak görmüyor, Garanti BBVA kültürünün yapı taşları olarak değerlendiriyoruz. Dolayısıyla bu alanda uzun yıllardır en yüksek performansı elde etmek için yoğun bir çaba gösterdik. Bu çabalarımızın kendi alanında öncü kuruluş olan Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği tarafından tasdik edilerek 2 farklı kategoride birincilik ödülü almaktan mutluluk duyuyoruz. Hem kurumsal hem de yönetim kurulu alanında takdir edilmek bizi teşvik ederken, gelecekte yapacağımız çalışmalarımız için ayrı bir güven ve motivasyon sağladı.

Garanti BBVA’nın kurumsal kültürünün temelini oluşturan dürüstlük, hesap verebilirlik ve şeffaflık ilkeleri, tüm paydaşlarımıza olan bağlılığımız ve sorumluluğumuz, dijitalleşmeyi ileri taşıdığımız çalışmalarımızın da etkisiyle Bankamızın sağlam yönetim yapısını şekillendiriyor. Etkimizin ve yarattığımız değerin bankacılıkla sınırlı olmadığının bilinciyle, sürekli değer yaratmak için sürdürülebilir finans ve kalkınmayı odağımıza alarak, çalışmaya devam edeceğiz.”

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.