İş Bankası Altın Gençler İçin Ödül Dağıttı

İş Bankası Altın Gençler İçin Ödül Dağıttı
İş Bankası Altın Gençler İçin Ödül Dağıttı

Türkiye İş Bankası tarafından 1971 yılından bu yana sürdürülen “Altın Gençler” programı kapsamında, üniversitede bu yıl da üstün başarı gösteren öğrencilere ödül verildi. İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, “Bu uygulama ile ödül alan ‘Altın Gençler’imizin, ileride aynı disiplin ve özveriyle çalışmaya devam ederek daha büyük başarılara imza atacaklarına, tüm gençlerimize iyi örnek olacaklarına inanıyorum” dedi.

Banka tarafından yapılan açıklamaya göre, ‘Altın Gençler’ uygulaması kapsamında, Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavı’nda (YKS) üstün başarı elde eden ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinde eğitim görmeye hak kazanan gençler ödüllendirildi. YKS’de sayısal, eşit ağırlık, sözel ve dil olmak üzere 4 puan türünde dereceye giren öğrenciler ödüllerini buldu. Banka bu zamana kadar toplamda 3 bin 700’den fazla ödül dağıttı.

Ciddi Bir Çaba, Özveri ve Emek

Altın Gençleri kutlayan İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, üniversite sınavı gibi insan hayatının çok önemli bir basamağının büyük bir başarıyla geçilmesinin arkasında ciddi bir çaba, özveri ve emek bulunduğunu ifade etti. Bali, maddi ve manevi hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan aile büyüklerinin ve sadece üniversite sınavında değil tüm eğitim hayatları boyunca yol gösterici olan öğretmenlerin de gençlerin bu başarısında büyük bir katkısının olduğunu vurguladı.

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Ülkemizin yarınlarını emanet edeceğimiz gençlerimizin, çocuklarımızın eğitimine özel bir önem veriyoruz ve bu alanda uzun soluklu inisiyatifler üstleniyoruz. Altın Gençler uygulamamızı da 1971 yılından bu yana, 49 yıldır sürdürüyoruz. Bu uygulama ile ödül alan ‘Altın Gençler’imizin, ileride aynı disiplin ve özveriyle çalışmaya devam ederek daha büyük başarılara imza atacaklarına, tüm gençlerimize iyi örnek olacaklarına inanıyorum. Ülkemiz, disiplinli ve özveriyle çalışan başarılı gençlerimiz sayesinde geleceğe daha da güçlü ve sağlıklı bir şekilde taşınacaktır.

Eğitim Hayat Boyu Sürüyor

“Kendini geliştirmenin, hızlı dijital dönüşüm ve teknolojik yeniliklere adapte olmanın ne kadar kritik olduğunu, pandemi koşullarında da çok net bir şekilde gördük. Bunun artık bir sorumluluk değil, zorunluluk olduğuna salgın döneminde hep beraber tanık olduk. Eğitim, öğrenim ilkokuldan başlayıp üniversite veya yüksek lisans ile bitmiyor, tüm hayat boyu sürüyor.”