a

Kamu Çalışanlarına Özel Türkiye Finans’tan Finansman Paketi

Kamu Çalışanlarına Özel Türkiye Finans’tan Finansman Paketi
0

BEĞENDİM

Türkiye Finans Katılım Bankası, salgın ile mücadele döneminde “Ekonomiye Destek”, “Sağlık Çalışanlarına Destek” ve “65 Yaş ve Üzeri Destek” paketleri açıklamıştı. Banka bu paketlerine ek olarak, salgın süresi boyunca görevlerinin başında olan ve mücadelenin ön safhasında yer alan kamu çalışanlarına özel bir paket hazırladı.

“Kamu Çalışanlarına Özel Avantajlı Finansman Paketi” ismini verdiği bu destek sayesinde salgınla mücadele eden kamu çalışanları yüzde 0,79 faiz oranından başlayan dev hizmetten faydalanabilecek. Ekonomik yönden problem yaşayan ve olumsuz yönde etkilenen kamu çalışanları için bu destek, can suyu olacak. Banka tarafından yapılan açıklamaya göre asker, polis, jandarma, devlet memuru, öğretmen, belediye çalışanı, sağlık çalışanı gibi tüm kamu çalışanları bu destekten faydalanabilecek.

Türkiye Finans Finansman Paketi 3 Farklı Alanda Can Suyu Olacak

Banka tarafından yapılan açıklamaya göre Finansman Paketi, 3 farklı alanda kamu çalışanlarına destek verecek. Konut, taşıt ve bireysel ihtiyaç finansmanı olmak üzere açıklanan bu alanlar, rekabetçi kar payı oranlarına bir çözüm sunacak. Paket içerisinde ihtiyaca yönelik olarak 120 aya varan vade seçeneğinin sunulması da ödeme problemi yaşayan müşterilere esnek ödeme yapma imkanı olacak.

Yüzde 0,79 faiz oranından başlayarak konut finansmanı kullanacak olan müşterilere 120 ay, taşıt finansmanından yararlanmak isteyen müşterilere ise yüzde 0,84 faiz oranından 60 aya varan vade seçeneği sunulacak. Bireysel ihtiyaç finansmanı için yüzde 0,89 faiz oranı ve 60 ay vade seçeneği verilecek.

Konuya yönelik olarak açıklama yapan Türkiye Finans Katılım Bankası Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Necati Özdeniz şu cümlelere yer verdi:

“Müşterilerimizin ekonomik zorluklar yaşayabileceğini öngörerek, onların ihtiyaçlarına uygun kampanyalar hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bildiğiniz üzere çok hızlı bir şekilde salgınla mücadele kapsamında Ekonomi Destek Paketini devreye aldık. Hemen ardından gece gündüz bizler için mücadele veren sağlık çalışanlarımız için yeni bir destek paketini uygulamaya soktuk. Diğer yandan evlerinden çıkamayan 65 yaş ve üzeri büyüklerimizin işlerini kolaylaştırmak için harekete geçtik ve emekli maaşlarını evlerine kadar götürüp teslim etmeye başladık.

Türkiye Finans olarak salgından en çok etkilenen, aynı zamanda ön saflarda bizlerin sağlığı ve can güvenliği için mücadele eden kesimlere ulaşmayı bir borç biliyoruz. İşte bu nedenle fedakarca görevlerinin başında olan kamu çalışanlarımıza da yanlarında olduğumuzu göstermek istedik. Bu doğrultuda onlara özel avantajlı kar payı oranlarıyla taşıt, konut ve ihtiyaç finansmanı gibi farklı alanlarda nokta atışı finansman çözümleri ürettik. Müşterilerimizden aldığımız geri dönüşler attığımız her adımın ne kadar doğru olduğunu bir kez daha bize gösteriyor.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.